Beşiktaş’ta "performans düşüklüğü ve takım içindeki uyumsuzlukları" denilerek Vincent Aboubakar, Valentine Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ve Jean Onana kadro dışı bırakıldı.

Beşiktaş'ın kendi evinde oynadığı Fenerbahçe derbisini 3-1 kaybetmesinin ardından bugün kadroda önemli değişikliklere gidilmiş ve 5 oyuncu kadro dışı bırakılmıştı.

Kadro dışı bırakılan Ghezzal bu kararı sosyal medya hesabı Instagram'dan sert bir şekilde eleştirdi.

Ghezzal şunları yazdı:

"Sevgili BEŞİKTAŞ taraftarları,

Bu sabah sosyal medyada tesadüfen keşfettiğim kulübün açıklamasını dikkate alıyorum. Bu beni şoke etti ve derinden yaraladı. BEŞİKTAŞ formunu giymekten, kazanmaktan ve takım için savaşmaktan her zaman gurur duydum ve sözleşmemin sonuna kadar bu fırsata sahip olduğum sürece yapmaya devam edeceğim.

Ancak, ismimin olası davranış sorunlarıyla veya takıma olan bağlılık eksikliğiyle ilişkilendirilmesini kabul edemem. Bu nedenle bu dışlamanın hiçbir şeyle ilgisi olmadığını size söylemeliyim: bu tamamen keyfi ve politik bir karardır.

Tüm taraftarlara, destek mesajlarınızın hepsini gördüğümü bilin. Bu mesajlar beni etkiledi ve size minnettarım. Sizi seviyorum."

Öte yandan Beşiktaş, 5 oyuncunun kadro dışı bırakılma kararını şu sözlerle duyurmuştu:

“Futbol A Takımımızdan 5 oyuncumuz kadro dışı bırakılmıştır. Futbol Takımları Genel Koordinatörümüz Samet Aybaba; Vincent Aboubakar, Valentine Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ile Jean Onana’nın performans düşüklüğü ve takım içindeki uyumsuzlukları nedeniyle kadro dışı bırakıldığını açıklamıştır. Yeni kadro yapılanmasıyla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.”