Düzce'de amatör olarak tiyatro oyunculuğu yapan Özge Yalın Yılmaz, İsrail'in Gazze'deki saldırılarında anne ve çocuk ölümlerine dikkat çekmek için etkileyici bir farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

İsrail’den Reisi için saygı duruşunda bulunan BM Güvenlik Konseyi’ne tepki İsrail’den Reisi için saygı duruşunda bulunan BM Güvenlik Konseyi’ne tepki

Yılmaz, kentin en işlek noktalarından biri olan 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda, kadın ayakkabılarını yan yana dizerek sembolik bir düzen oluşturdu. Ayakkabıların yanına karanfiller koyan Yılmaz, ayrıca parkta 'Filistin'de anneler kan ağlıyor', 'Anne olmak hiç bu kadar zor olmamıştı', 'Daha kaç annenin yüreği yanacak?', 'Cennet annelerin ayakları altındadır', 'Filistin'de kan ve barut kokusu son bulsun. Çocuklar annesiz kalmasın' ve 'Anneler ölmesin. Çocuklar annesiz kalmasın' gibi mesajları da sergiledi.

Yılmaz, bu etkileyici çalışmanın amacının bireysel farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek, "Biz bu Anneler Günü'ne içimiz buruk giriyoruz. Kaç çocuğun annesiz kalması gerekiyor? Ya da kaç annenin çocuğunu kaybetmesi gerekiyor? Bilmiyorum, ancak bu savaşın artık durması gerektiğini biliyorum. Burada bir farkındalık çalışması yaptım. Sembolik bir şey yapmak istedim. Annelerimiz daha fazla ağlamasın, üzülmesin, ölmesin" dedi.