Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Marmaris'te kıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Marmaris'te kıldı

CNN Türk ABD Temsilcisi Yunus Paksoy, Pensilvanya'da FETÖ lideri Fetullah Gülen'in kaldığı çiftlik önünde canlı yayın yaparken FETÖ mensuplarının saldırısına uğradı. Saldırganın önce SUV tipi aracını Paksoy’un üzerine sürdüğü, ardından araçtan inerek Paksoy’a fiziki müdahalede bulunduğu belirtildi. Saldırı sırasında cihazların yere düşmesiyle canlı yayın kesildi.

CNN TÜRK Washington temsilcisi Yunus Paksoy, Pensilvanya'da FETÖ karargahının önünde yayın yaptığı sırada saldırıya uğradı. Aracın üzerine sürüldüğü Paksoy'un kamerasına da vuruldu. Saldırıdan hemen önceki yayında Paksoy,

"10-15 dakikadır sürekli gelip taciz ediyorlar. 'Kimsin, ne yapıyorsun?' diyerek fotoğraf çekmek istiyorlar. Buradan sürekli araç giriş çıkışı oluyor. Burası, FETÖ'nün yaşadığı ancak kaçırıldığının iddia edildiği yerin girişi" şeklinde konuştu.

Fetö'cü terörist CNN Türk'e saldırdı!

Paksoy, canlı yayında bilgileri aktarırken bir FETÖ mensubu arabayı üzerine sürdü. Paksoy'un tepki göstermesi üzerine saldırgan, kameraya vurdu ve sırtına yumruk attı. Paksoy,

"Arabama girdim, 911'i aradım. Yaklaşık 30 dakika sonra üç ekip otosu geldi. Olayı anlamaya çalıştılar ve iletişimde olacaklarını söylediler" dedi.

Saldırıya ilişkin açıklama yapan Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı,

"CNN Türk ekibinden Yunus Paksoy'a yapılan saldırının ardından kendisine, şahsıma, aileme ve kurumlarımıza FETÖ hesaplarından hakaret ve küfür kampanyası başlatıldı. Şu bilinmelidir ki; “Haber masada değil, sahada yapılır” mottosuyla hareket etmeye devam edeceğiz. Dünyanın neresinde olursa olsun haberden ve habere ulaşmak için verdiğimiz çabadan vazgeçmeyeceğiz. Hiçbir güç odağı ya da terör yuvası bizi bu yoldan çeviremez. İlgililerine ve kamuoyunun bilgisine..." ifadelerini kullandı.