Fenerbahçe'de olağanüstü genel kurul öncesi başkan Ali Koç ve futbol A takımının teknik direktörü İsmail Kartal, Ülker Stadı'na geldi.Ali Koç ve İsmail Kartal'a, futbolculardan Bright Osayi-Samuel ve Ferdi Kadıoğlu da eşlik etti.

Fenerbahçe'den tarihi kongre!

Başkan Koç ve beraberindekiler, tribünlerde yerini alan kongre üyeleri tarafından uzun süre alkışlandı.Toplantıda başkanlığını açıklayan Sadettin Saran da yer alıyor. Gündemde futbol faaliyetlerinin durdurulması ya da ligden çekilme maddeleri de yer alıyor.

Fenerbahçe'den tarihi kongre!
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Erol Bilecik, "Minimum yeterlilik sayısı 22.588'i aşmış bulunmaktayız." dedi.Kongre Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar'ın konuşmasıyla başladı.

Fenerbahçe'den tarihi kongre!
 

TRABZON MAÇINDA YAŞANANLAR PLANLI VE ORGANİZE BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMİŞTİR"

Dündar'ın ardından konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar:

"İşimiz çok, anlatacağımız konular çok. Olağanüstü diyorum çünkü toplantı olduğu için değil, Ramazan ayında olmamız ve çok kısa bir sürede duyuru yapmamıza rağmen burada bu kadar sayıya ulaştığınız için çok teşekkür ediyorum.

Burada bu sayıyı yakalamamızı istemeyen düşmanlarımızın yanında dost bildiklerimiz de vardı. Bu takılımla dosta güven, düşmana korku salan bir tepki verdiniz. Helal olsun size!

Yıllardır sadece sportif alanda değil; hukuki, ekonomik, siyasi, sosyal birçok alanda ağır bir mücadeleyi sürdürmek zorunda bırakıldık.

Fenerbahçe'den tarihi kongre!

Planlı ve organize bir zorbalıkla emeğimizden alınmaya, emeklerimiz çalınmaya teşebbüs edilmiştir. Korkarım bu teşebbüsler sezon sonuna kadar devam edecektir.

Trabzon maçında yaşananlar planlı ve organize bir şekilde gerçekleşmiştir. Kim üzerine alınırsa alınsın. Bu duruma göz yumulmuş, müsaade edilmiştir. Gergin geçeceği belli bir maçta vali ve emniyet müdürlüğü gereken güvenliği sağlayamamıştır.

Maça gelen taraftarlar aranmamıştır. Passolig kartları tüm takım taraftarlarına açılmıştır. Maskeli taraftarlara nasıl oluyorsa göz yumulmuştur. Karadeniz insanı merttir. Mert olan insan, tribünde maskeyle durmaz. Zaten onlardan biri sahaya atladı. Kendisini savunan oyuncularımız ve kulüp çalışanlarımız PFDK'ya sevk edilmiştir.

TFF'nin yabancı gözlemcisi Halil Umut Meler'e neredeyse tam puan, yani 91 puan vermiş."

Fenerbahçe'den tarihi kongre!
"TÜNEL VİDEOLARA ULAŞMAK İSTİYORUZ"


"Oyuncularımız kahramanca armalarını temsil ettiler. Mert Hakan eli cebinde gelmiş. Neresiyle gelseydi? Tünel videolara ulaşmak istiyoruz, onlara da yok diyorlar. Hem bu maçta hem de daha evvel bu şehirde oynanan maçlar bize gösteriyor ki, bu verilmeyen cezalara göre sanki orası özerk bir bölge. Orada yaşananlar, linç teşebbüsleri."

Olympiakos maçında sakatlanmıştı Fenerbahçe'de Jayden Oosterwolde gelişmesi! Olympiakos maçında sakatlanmıştı Fenerbahçe'de Jayden Oosterwolde gelişmesi!