Eski Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan'ın, aralarında futbolcuların bulunduğu kitleyi "yüksek karlı gizli fon" ile dolandırdığı davada önemli bir gelişme yaşandı.

Cumhuriyet'ten Fahrettin Öztürk'ün haberine göre, kamuoyunda "Fatih Terim Fonu" olarak bilinen dolandırıcılık soruşturması kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından teknik adam Fatih Terim'in banka dökümlerine yönelik teknik inceleme başlatıldı.

Soruşturmada, bilgisine başvurulan sıfatıyla savcılığa ifade veren Terim, "Bu fonla alakalı Seçil Erzan’a hiç para vermedim. Bahsedilen fon ile yakından uzaktan ilgim yok"  ifadelerini kullanmıştı. Terim, bahsedilen fon için de kendisinden para istenmediğini anlattı. Fatih Terim ayrıca olayı duymasıyla birlikte bankadaki parasını eşi Fulya Terim’in başka bir bankadaki hesabına aktardığını söylemiş ve bu paranın 3 milyon dolarının eksik gönderildiğini ifade etmişti. 

Erzan'ın sorgusunda Fatih Terim’den fon sebebiyle para almadığını, ancak kendisinin finansal danışmanı olduğunu söyleyerek, 2012 yılından itibaren Terim’in tüm bankacılık işlemleriyle ilgilendiğini, hukuka aykırı hiçbir işlem yapmadığını, eğer böyle bir iddia olursa her işlemi detaylı olarak açıklayabileceğini belirtmişti. 

FATİH TERİM TEKNİK İNCELEMEYE TAKILDI 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatih Terim'in banka hesabından "gizli fon" için para kullanılıp kullanılmadığı, Fatih Terim'in bu fona para yatırıp yatırmadığı ya da fondan para alıp almadığının incelenmesi için teknik inceleme başlattı. Savcılığın konu hakkındaki soruşturmasının devam ettiği öğrenildi.