Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda, Muhtarlar Toplantısı' nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete yapılan zamla ilgili açıklama yaparak "Çalışanları enflasyona ezdirmeme sözümüze bir kez daha sadık kaldık" ifadelerinde bulundu. Muhalefeti eleştiren Erdoğan, "Meclis'te teröre karşı ortak irade sergilenen bildiriye imza atmaktan kaçarak, terör örgütüne şaşı baktıklarını göstererek teröröle mücadele gibi bir dertlerinin olmadığını açıkça ortaya koymuşlardır" diye konuştu. 

MUHALEFETE BİLDİRİ ELEŞTİRİSİ

"Bunlar PYD'yi terör örgütü olarak görmüyoruz diyerek, Irak/Suriye tezkeresine bölücü örgütün siyasi uzantıları ile beraber ret oyu vererek hapisteki teröristlere selam göndererek Meclis'te teröre karşı ortak irade sergilenen bildiriye imza atmaktan kaçarak, terör örgütüne şaşı baktıklarını göstererek teröröle mücadele gibi bir dertlerinin olmadığını açıkça ortaya koymuşlardır. Bu mesele parti meselesi değil ülkemizin beka meselesidir. Siyaset kurumunun terör gibi doğrudan milli güvenliğimize dair bir konuda güç birliği içinde hareket etmesi millete karşı mesuliyetinin gereğidir.

Kendi kişisel ihtirasları ve parti içi iktidar hesapları uğruna bölücü örgütün emellerine koçbaşlığı yapanları milletimiz asla affetmeyecektir. Türkiye hariç hemen hiçbir ülkede, terör örgütünün propaganda çarkına dişli olmayı maharet sayan bir muhalefet asla bulamazsınız. Ülkemizin tek derdi terörle mücadele olsa güvenlik güçlerimiz ile bunun üstesinden geleceğimizden hiçbir şüphemiz yoktur. Ama coğrafyamızın bize dayattığı başka sınamalarla da karşı karşıyayız. Deprem, iklim değişikliği gibi küresel sorunlar bunlardan biridir."

REZERVLERİMİZ 145 MİLYAR 456 MİLYON DOLARA ULAŞARAK REKOR KIRMIŞTIR

"Merkez Bankası (MB) rezervlerimiz tarihinin en yüksek rakamı olan 145 milyar 456 milyon dolara ulaşarak rekor kırmıştır. Çalışanlarımızın ve emeklilerimizin maaşların yüksek oranlı artışa gittik."

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

"Yüzde 49 artışla 17 bin 2 liraya çıkan yeni asgari ücretle çalışanları enflasyona ezdirmeme sözümüze bir kez daha sadık kaldık. Yeni asgari ücretin işverenlere ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum."

ENFLASYONLA MÜCADELE 

"Enflasyonla mücadelede kesinlikle geri adım atmayacağız. Rakamlar enflasyonun ateşinin düşmeye başladığına işaret etmektedir.''