Ömer Çelik'in yaptığı açıklamadan satır başları;

Diyalog ortamının sürmesi çok olumlu ve menuniyet verici. Bu olumlu havanın haba edilmemesi gerekiyor.Yeni anayasa çalışmaları gündeme geldi. Cumhurbaşkanımız yeni anayasa hakkında görüşünü ifade etti. Bütün Türkiye'yi kucaklayan toplumsal sözleşme olarak yeni anayasayı belirtmişlerdir. 

Bu görüşmede ekonomi konularının da gündeme geldiği aşikardır. Cumhurbaşkanımız orta vadeli program ve 12. Kalkınma Programıyla elde edilen kazanımların korunacağını vurguladı. Programa zarar verecek tutumlardan kaçınılacağını ifade etmişlerdir. Arzu edildiği takdirde Bakan Şimşek'in bilgi vereceğini ifade etti.

Erdoğan-Özel görüşmesinde neler konuşuldu?

Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aşırı sağın ortaya koyduğu performans gündeme geldi. Cumhurbaşkanımız, bu faşist dalgaya karşı ortak hareket etmeleri konusundaki hassasiyetlerini ifade etti.

Akyaka'ya 4 günlük bayram tatili faturası 200 ton çöp! Akyaka'ya 4 günlük bayram tatili faturası 200 ton çöp!

(Osman Kavala) Mahkemelerin kendi işlerini yapması konusunda tutum ifade edildi.

(Erdoğan'ın Sinan Ateş'in eşini kabulu) Cumhurbaşkanımız tarafından bir kabul gerçekleştirilecek. Yargı işini yapsın. Hiçbir şey kapalı kalmasın. Suçlular cezasını alsın. Kabul de bu mesaj çerçevesinde gerçekleşecektir.