Bu kişiler sonunda emekli! Yaş tablosu yenilendi, 1996 2008 arası için emeklilik sistemi değişiyor

EYT sonrası emeklilik sistemine yönelik yapılacak tarihi düzenlemelerle milyonlarca vatandaşın emeklilik hayali artık daha ulaşılabilir bir hedef haline geliyor. Yapılan son değişikliklerle emeklilik için gereken prim gün sayısı 9000'den 7200'e düşürülüyor. Bu önemli adım vatandaşların daha erken yaşlarda emeklilik imkanına sahip olmalarını sağlayacak ve özellikle Bağ-Kur’lu vatandaşlar için emeklilik sürecini önemli ölçüde kısaltacak.

Para Transferi Fast

Emeklilik sistemine yönelik yapılacak yeni bir düzenleme milyonlarca vatandaşın emeklilik hayalini daha da yaklaştırıyor. Yeni düzenleme ile birlikte, emeklilik hayali kuran vatandaşlar için prim gün sayısındaki düşüş, emeklilik yaşını daha erken bir döneme çekme fırsatı sunuyor. 7200 günle emekli olma imkanı çalışanların emeklilik planlarını revize etmelerine olanak tanıyacak.

emekliparabankason

BAKAN IŞIKHAN'DAN AÇIKLAMA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bu önemli düzenleme hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan "Orta Vadeli Planda hayata geçireceğiz. Onda sıkıntı yok.

O söz mutlaka yerine gelecek ama bütçe disiplininden de çok uzaklaşmamamız gerekiyor. Kadınlara prim desteğini de gündemimize alacağız." ifadelerini kullandı.

PARA-1

1 MİLYON VATANDAŞA ERKEN EMEKLİLİK MÜJDESİ

Bu kapsamlı değişiklikler, Bağ-Kur ve SSK prim ödeme sürelerinin eşitlenmesi ve emeklilik için gerekli olan prim gün sayısının azaltılması gibi yenilikleri beraberinde getiriyor.

Bu düzenleme sayesinde 1 milyondan fazla kişi, normal şartlardan 5 yıl, yani 1800 gün önce emeklilik hakkına kavuşacak. Türkiye genelinde vatandaşlar daha kısa sürede ve daha az prim ödeyerek emekli olma fırsatını yakalayacak.

Bakan Işıkhan Açıkladı: SSK, Bağ-Kur, Ev Kadınlarına Emeklilik Düzenlemesi Bakan Işıkhan Açıkladı: SSK, Bağ-Kur, Ev Kadınlarına Emeklilik Düzenlemesi

Türkiye'nin dört bir yanından 1 milyondan fazla vatandaş, bu düzenlemenin getireceği değişiklikleri ve gelecek süreçte alınacak kararları büyük bir heyecanla bekliyor.

Bu radikal değişiklik, emeklilik hayali kuran milyonlarca vatandaş için yeni ve heyecan verici bir dönemi müjdeliyor.

9 bin olan Bağ-Kur prim gün sayısının 7200 güne düşürülmesiyle birlikte binlerce küçük esnaf emekliliğe hak kazanacak ve 5 yıl önce emekli olabilecek. Bu kapsamda 7200'ü tamamlayan kadın 58, erkek 60 yaşında emekli olacak.