ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh'in ev sahipliğinde ABD İstanbul Başkonsolosluğu Konukevi'nde düzenlenen resepsiyona, ABD Türkiye Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, başarılı oyuncu Eda Erdem Dündar ve çeşitli konuklar katıldı.

Eda Erdem Dündar, ödüle aday gösterildiği için bir plaketle ödüllendirildi. Büyükelçi Jeffry L. Flake, Eda Erdem Dündar'ın kadınların güçlendirilmesi konusundaki önemli katkılarına vurgu yaparak, "Eda Erdem Dündar, kadınların güçlenmesi için çok önemli bir figür. Başarıları ve kadınların güçlenmesi konusundaki çalışmaları bizi etkiledi. Dünyanın en iyi voleybol takımının kaptanı olmak kolay değil. Kaptan Eda Erdem, genç kadınlara ilham veriyor ve onlara her şeyi başarabileceklerini gösteriyor. Bu ödül adaylığı bizim için çok doğal bir seçimdi" şeklinde konuştu.

"Hayal edemediğim kariyeri yaşıyorum"

Resepsiyon için teşekkür eden Eda Erdem Dündar, çok önemli bir ödüle aday gösterildiğini belirterek gururlu olduğunu dile getirdi.

Böyle bir ödüle aday gösterilmenin çok değerli olduğunu da vurgulayan Eda Erdem Dündar, şunları söyledi:

Murat Sancak TFF paylaşımlarına devam etti: Her iddianın sonu adli soruşturmaya çıkıyor Murat Sancak TFF paylaşımlarına devam etti: Her iddianın sonu adli soruşturmaya çıkıyor

"Çok güçlü, önemli, başarılı kadınların arasında ismimin geçmesi çok önemli. Bu adaylık çok fazla sorumluluk da ekliyor omuzlarıma ama bunun bilincindeyim. Yeni jenerasyona en iyi şekilde rol model olmaya çalışıyoruz. Her zaman söylerim, biz çok farklı karakterlerden kurulu rengarenk bir takımız. Ama konu bir amaç olduğu zaman bir olabilen, biz olabilen bir takımız. Takım arkadaşlarımla beraber çok güzel işler başarıyoruz. Takım arkadaşlarımın da bu ödüle aday gösterilmemde çok büyük emeği var. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Hayatımda yine unutamayacağım bir akşam oldu diyebilirim."

Bugüne kadar yaşadıklarını hayal dahi etmediğini kaydeden Eda Erdem Dündar, şöyle devam etti:

"Geçmişe gidip bugünkü halimin bu şekilde olacağını hiçbir zaman düşünemezdim. Ama hayal etmekten vazgeçmedim. Heykelimin dikilmesi yıllardır konu olan bir şeydi, onun gerçekleşmiş olması inanılmaz bir duygu benim için. Her gün önünden geçtiğimde 'Bu gerçek mi?' diyorum. Tabii ki bunları hayal edemezdim ama çok şanslıyım. Hala kariyerim devam ederken böylesi bir değer görmek, buna sahip olabilmek benim için paha biçilemez. Çok mutlu ve gururluyum. Buradan tekrar kulübümüze ve güzel taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Hayal edemezdim ama şu anda hayal edemediğim bir kariyer ve hayatı yaşıyorum."