Göz yapısına uygun makyaj yapmak çok önemli. Çekik veya düşük göz yapısına sahip olabilirsiniz. Peki göz kapağını kaldıran makyaj nasıl yapılır?

Göz makyajının incelikleri var. Açık renk göz kalemi gözlerinizin daha iri görünmesini sağlar. Peki göz makyajı incelikleri neler?

Göz Makyajı 2

BAZ İLE BAŞLAYIN

Göz makyajınıza başlamadan önce mutlaka far bazı uygulayın. Far bazı, sürdüğünüz ürünlerin uzun süre göz kapağında bulaşmadan sabit durmasını sağlar.

FAR NASIL SÜRMELİ?

Düşük göz yapısı olanların en çok şikayet ettiği şey, sürülen farın görünmemesidir. Bu nedenle farları doğru fırçalarla ve tekniklerle uygulamak önemli. Koyu renkleri, katlanma yerine sürmeyin, bu göz çukurunu daha derin gösterir.

Gölge yapmak istediğiniz farı, katlanma yerinin biraz daha üstüne uygulayın, bu gözlerinizi olduğundan daha açık gösterecektir. Sedefli veya simli farlar yerine mat dokuları ve açık renkleri tercih edin. En koyu tonları ise göz kapaklarınızın uç kısımlarına uygulayın.

Far uygularken kaşlarınızı kaldırmayın. Göz pınarlarını açık renk far uygulayarak gözlerinizin daha canlı ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göz Makyajı-1

EYELINER

Göz kalemini veya eyeliner'ı uygularken tam karşıya bakın ve gözünüzü açık tutun, bu sayede gözlerinizi kapattığınızda eyeliner'ınız görünecektir.

Kalemi ince bir şekilde uygulamaya çalışın, aksi takdirde göz kapağınıza bulaşma olabilir.

Göz Makyajı 3

AÇIK RENK KALEM

Kirpik diplerine açık renk tonlara sahip kalem uygulayarak gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Göz içine koyu renk kalem uygulamaktan kaçının, koyu renkler gözlerinizi daha da küçük gösterecektir.

KİRPİKLER

Kirpik kıvırıcı kullandıktan sonra maskaranızı uygulayın ama ortadaki kirpiklere daha yoğun sürün. Alt kirpikleri pas geçebilirsiniz.