Dilber karakterini canlandıran Hazar Ergüçlü'nün genç kızlara özenti oluşturduğu gerekçesiyle yapılan bu kampanya, sosyal medyada hızla yayılarak büyük bir ilgi topladı.

Diziyi eleştirenler, Dilber karakterinin genç yaşta zorla çalıştırılan, bedeni sömürülen, çocukları ile tehdit edilen, uyuşturucu bağımlısı yapılıp çalıştırılan ve hayatları ile tehdit edilen kadınların dramını görmezden gelindiğini savunuyor. Bu nedenle, "pavyon kültürü" adı altında yapılan imza kampanyasıyla dizinin RTÜK'e şikayet edildiği belirtiliyor.

Kampanya girişimi, "Pavyon kültürünü övmek fuhuşu övmektir" ifadeleriyle destekleniyor. Feminist Haber adlı bir grup, toplumsal bir bilinç oluşturmak amacıyla tepki göstermek için bu imza kampanyasını başlattıklarını belirtiyor. Dizi, pavyon kültürünü romantize etmekle suçlanıyor ve kadın bedeni sömürüsünü normalleştirmekle eleştiriliyor.

Dizinin yayından kaldırılması talebi, geniş bir kesimden destek görüyor ve imza kampanyası, bu konudaki toplumsal hassasiyeti artırmayı amaçlıyor. Kampanya, sosyal medyada da büyük bir etki yaratmış ve birçok kişiyi mobilize etmiş durumda.