Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, UEFA'nın disiplin soruşturması açıtığı milli futbolcu Merih Demiral'a sahip çıkarak, "UEFA’nın soruşturması son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur" dedi.

A Milli Takım'ın Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek EURO 2024'te çeyrek finale yükseldiği maçta 2 gol atan Merih Demiral'ın bozkurt işareti yaptığı gol sevinci gündem olmuştu. UEFA'ya tepki gösteren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı.

UEFA ŞER KERVANINA KATILDI

Dün akşam attığı gol ve oynadığı futbolla milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral evladımızın, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiş, bu suretle farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur. Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır.

Sultanahmet'te elektrik işkencesi: Esnaf klima açamıyor Sultanahmet'te elektrik işkencesi: Esnaf klima açamıyor

Merih evladımızın fileleri havalandırmasını müteakiben yaptığı Bozkurt işareti Türk milletinin dünyaya mesajı olup UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur.

UEFA’nın başlattığı soruşturmayı kınamakla birlikte sahadaki mücadelemizin masa başında heder edilmemesi için herkesin, her insanımızın sağduyulu ve soğukkanlı davranması milli bir zarurettir. Her zeminde ülkemizin önünü kesmek, iç huzur ve barış ortamımızı bulandırmak isteyen fırsat düşkünlerinin tahrik ve tacizlerine kapılmamak ortak sorumluluğumuzdur."

UEFA'dan Merih Demiral hakkında soruşturma UEFA'dan Merih Demiral hakkında soruşturma

Merih Demiral neden bozkurt işareti yaptı? Ülkücü mü? Merih Demiral neden bozkurt işareti yaptı? Ülkücü mü?

Editör: Kemal Ilıkkan