BBP 12. Olağan Büyük Kurultayı'nda 794 oy kullanıldı ve Destici 771 oy alarak yeniden genel başkan oldu.

"KALICI OLAN DAVADIR"

Sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı teşekkür konuşmasında Destici, partisinin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu rahmet ve minnetle anarak, "Tabii kalıcı olan davadır, harekettir, misyondur. Onun için biz, bu davaya, bu misyona, bu fikre bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerle birlikte çok güçlü bir şekilde sahip çıkacağız"  dedi.

Destici, milletin daha onurlu bir yaşam sürmesi, devletin daha güçlü olması ve ülkenin birlik ve beraberliğini koruması amacıyla çalıştıklarını vurgulayarak,  "Sadece ülke sınırlarımız içindeki kardeşlerimiz, vatandaşlarımız değil, gönül coğrafyamızdaki Türkistan'dan Adriyatik'e kadar, Kafkaslardan Balkanlara, Türkmeneli'ne kadar bütün bu coğrafyalardaki soydaşlarımız, dindaşlarımız, daha doğrusu bütün yeryüzü mazlumları daha güzel bir hayat yaşasın, zulüm çekmesinler, zalimlerin zulmü altında inim inim inlemesinler diye bu hareketi kurduk" dedi.

Davutoğlu adaylığını açıkladı! Davutoğlu adaylığını açıkladı!

Destici, BBP'nin Türk siyasetindeki etkisinin aldığı oy miktarından daha fazla olduğunu söyledi ve bu etkinin sandıklarda daha fazla görünmesi için eksiklikleri gidermeleri gerektiğini belirtti.

"OYLARIMIZI ARTIRACAĞIZ"

Ayrıca, önümüzdeki yerel seçimlerden itibaren oylarını artırmak istediklerini dile getiren Destici, "İlk seçimde belki bunu yapamayız, belki ikinci seçimde de yapamayız ama üçüncü, dördüncü seçimlerde bunu yapmamız gerekiyor. Eğer bunu yapamıyorsak o zaman bir şeyleri eksik yapıyoruz demektir. Onun için bunu da sorgulayacağız, bunu da konuşacağız" dedi.

"TEVECCÜHÜNÜZ İÇİN ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

Destici, tekrar genel başkan seçilmesi nedeniyle delegelere teşekkür ederek, "Teveccühünüz için şükranlarımı sunuyorum. Şehit liderimiz Muhsin başkanımızın emanetini taşıyoruz. Beni tekrar bu göreve layık gören tüm delege kardeşlerime, tüm dava arkadaşlarıma, hareketimizin tüm mensuplarına şükranlarımı sunuyorum" dedi.