Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapımı 60 günde tamamlanan Defne ilçesi Bostancık Mahallesi'ndeki hastanede tedavi gören 46 yaşındaki Semire Düzel'in beynindeki tümörü ameliyatı oldu. Ameliyat yaklaşık 5 saat sürdü. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Gamze Cesuroğlu, yeni yapılan hastanede ilk kez gerçekleştirilen operasyonun başarıyla sonuçlandığını belirtti. Semire Düzel'in sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayan Cesuroğlu, "Hastamızın durumunu takip edeceğiz. Aksilik olmazsa birkaç gün içerisinde taburcu etmeyi planlıyoruz." dedi.

Defne Devlet Hastannesi 3

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Emin Oğuzcan Yamaner, "Deprem bölgesinde bir yılın sonunda böyle ameliyatlar gerçekleştirebilmek bizim için büyük mutluluk ve güven kaynağı." dedi.

Defne Devlet Hastanesi 4

Annesinden sonra kızı da vefat etti Annesinden sonra kızı da vefat etti

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Sercan Açıkyol hastanede aynı anda 8 ameliyatın yapılabildiğini belirterek;

"Başhekim Barış Kavvasoğlu'nun öncülüğünde çözüm masası kurduk. Bu birim, hastalarımızın hastaneden çözümle ayrılmaları için kuruldu. Şu ana kadar başarılı geri dönüşler aldık. Depremden dolayı uzuv kaybı yaşayan, fizik tedavi gereksinimi olan çok hastamız var. Onlara yönelik fizik tedavi imkanı sağlıyoruz." dedi.