Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, CHP'ye iade-i ziyarette bulunacağını açıklarken önemli bir "Kırmızı çizgi" mesajı verdi.

Konuşmasında "Kırmızı çizgi" vurgusu yapan Erdoğan,

"AK Parti olarak bizim de ittifak ortağımız olan MHP'nin de kırmızı çizgilerimiz var. Biz yumuşama adı altında kimliğimizden, ilkelerimizden, kırmızı çizgilerimizden taviz verecek değiliz" dedi.

Putin: “Seul’un Kiev’e silah sağlaması bir hata olur” Putin: “Seul’un Kiev’e silah sağlaması bir hata olur”Cumhurbaşkanı Erdoğan,

"31 Mart sonrası CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel bizi ziyaret etti. Ben de Kurban Bayramı'ndan önce kendisine ziyarette bulunacağım. Ziyaret akabinde siyasette bir yumuşama arzuladığımızı ifade ettim. Bu yumuşamanın bir tarafı iktidarsa bir tarafı da muhalefettir. Biz bu konuda son derece rahatız. Biz kutuplaşmanın, kamplaşmanın tarafında hiç olmadık." dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkar satırlar ise şu şeklide:

"Ak Parti İstişare ve Değerlendirme toplantılarımızın 31.'sinde sizlerle beraber olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. İstişare toplantımızın ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için şimdiden hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Bugün ve yarın belirlenen konu başlıklarında genel başkan yardımcısı ve bakan arkadaşlarımız geniş bir yelpazede sunumlarını yapacaklar. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz istişare toplantımızda olduğu gibi sizlerin kıymetli fikirlerini alacağız.