Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Anıl Gür Spor Salonu'nda gerçekleşen AK Parti Eskişehir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuşuyor. 

Erdoğan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayını daha önce Nebi Hatipoğlu olarak açıklamıştı. 

Ak Parti Eskişehir ilçe adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafindan açıklandı! Ak Parti Eskişehir ilçe adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafindan açıklandı!

Şimdi ise Eskişehir ilçe belediye başkan adaylarını resmen duyurmak üzere toplantıya katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından önemli notlar:

"AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak, Eskişehir’de büyükşehiri ve ilçeleriyle destan yazacağımız bir seçim geçireceğimize inanıyorum. Eskişehir’in 31 Mart’ta tercihini gerçek belediyecilikten yana kullanacağından şüphe duymuyorum.

Ülkemize ve şehirlerimize vakit kaybettiren, şov, ajans, ideolojik dayatma siyasetinin artık sonuna gelinmiştir. İnşallah 31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin yükselişinin sembolü olacaktır.

Kadrolarımızı ve Vizyonumuzu yeniliyoruz

Şehirlerimize eser kazandırmak için sürekli kadrolarımızı, vizyonumuzu yeniliyoruz. Şu Eskişehir’e hızlı treni kim getirdi? Eskişehir’in bütün yollarıyla ilgili atılan adımlarda kimin imzası var? Bütün otoyollar, otobanlar kimle inşa edildi? AK Parti… Şimdi bundan sonra tabii ki bir tarafı maalesef çorak ama bir tarafında da inşallah hem merkezi yönetim hem belediye el ele verdiği zaman Eskişehirimiz yeniden ayağa kalkar. Buna var mıyız?

Kaybedecek tek bir gün yok

18’inci defa bir kez daha milletimizin huzuruna çıkıyoruz. Hedefimiz yine sandıktan birinci çıkmak, şehirlerimizi eser ve hizmet siyasetiyle yönetmektir. Dünyada ve bölgemizde öylesine kritik gelişmeler yaşanıyor ki… Ülkemizin de şehirlerimizin de kaybedecek bırakınız 5 yılı tek bir günü bile yoktur. Kaybettiğimiz her anın sadece kendimizin değil evlatlarımızın geleceğine yüklenen devasa maliyetleri olacağını biliyoruz. Türkiye’ye bu kötülü Cumhuriyet tarihi boyunca defalarca yaptılar.

Hükümete geldiğimiz günden beri, ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma atılımları yanında hain tuzaklarla da mücadele ettik. Sadece son 10 yılda yaşadıklarımızdan bir tanesi başka bir ülkenin başına gelse emin olun yerle yeksan olmuştu. Milletimizle kolkola vererek, Türkiye’nin istiklali ve istikbali üzerinde oynanan tüm oyunları bozduk.

Eski CHP genel başkanı koltuğa geri dönmek istiyor

Değişim diye gelen CHP’nin yeni genel başkanı ışık hızıyla tek parti faşizminin kimseye tahammülü olmayan zihniyete büründü. Partisinde kimsenin kendisini takmadığı anlaşılıyor. Eski genel başkanı derseniz o da kendini gündemde tutmak için tamamı cehalet ürünü hezeyanlarla bize sataşarak gündemde kalmaya çalışıyor. Onun derdi de CHP içinde giderek artan, bir tarafını da kendisinin oluşturduğu kavgayı gözlerden saklayarak, sessiz sedasız yeniden genel başkanlık koltuğuna geri dönmek."