Erdoğan Üsküdar'da yer alan Saffet Çebi Ortaokulu'nda, Kılıçdaroğlu’ysa Ankara'daki Arjantin İlkokulu'nda oy verme işlemlerini tamamladılar. Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, aynı dakikalar içerisinde adreslerine bağlı oldukları okula adım atarak oylarını kullandılar. Uzun süreden beri merakla beklenen Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylamasında oy verme süreci, saat 08.00’den itibaren başladı. Vatandaşlar 17.00'ye kadar oylarını verebilecek.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI OYLARINI VERDİ

Saat 12'ye geldiğinde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, aynı dakikalar içerisinde adreslerine bağlı oldukları okullara adım atarak oylarını verdi. Erdoğan Üsküdar'da bulunan Saffet Çebi Ortaokulu'nda, Kılıçdaroğlu’ysa Ankara'daki Arjantin İlkokulu'nda oy verdi. Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile beraber oy vermeye geldi.

ERDOĞAN: ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

Oyu vermesi sonrasında uzatılan mikrofonlara konuşan Erdoğan, “İlk defa iki tulu bir seçime şahit oluyoruz. Dünya tarihinde yüzde 90'a varan katılımla gerçekleşen bir seçim yok. Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile beraber Arjantin İlkokulu'nda oyunu vermesi sonrasında açıklamada bulundu Oy verme işlemi sonrasında Kılıçdaroğlu, şu ifadelere yer verdi: “Baskıdan kurtulmak için, otoriter bir yönetimden kurtulmak için bu ülkeye gerçek anlamda özgürlüğün ve demokrasinin gelmesi için bütün vatandaşlarımızı sandığa davet ediyorum. Oylarını kullansınlar sonrasında da sandıklara sahip çıksınlar. Çünkü bu seçim çok zor koşullarda gerçekleştirilen bir seçimdir. Her türlü karalama, her türlü iftira yapılmıştır.  Ben halkın sağduyusuna güveniyorum. Mutlaka bu ülkeye demokrasi gelecek. İnsanlar huzur içinde bu ülkenin caddelerinde sokaklarında gezebilecekler. Sandığa gidip oy kullanan, hakkını kullanan tüm vatandaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”