Los Angeles'ta yaşayan Montzingo ailesinin neredeyse tüm bireyleri cüce , içlerinden birinin boyu ise  1.90.  25 yaşındaki Peet Montzingo'nun başına gelen tam olarak bu. Ailesindeki tüm bireyler cüceyken Peet'in boyu 1.90.

Peet tam bu nedenle uzun süre onların çocuğu olmadığını düşündü ve onları yalan söylemekle suçladı.

Ekran 22
Peet Montzingo çocukken, annesinin kucağına oturamayacak kadar büyüktü ve okula başlayana kadar ailesiyle arasındaki boy farkını neredeyse hiç fark etmedi. Bir arkadaşını evine davet ederse onu önceden uyarması gerekecekti çünkü evlerindeki eşyalar yere yakındı ve arkadaşlarının dikkat etmezlerse eşyalara çarpmaları mümkündü.

File4 C5 R G B Opp
Büyüdükçe kendi ailesinin arkadaşlarının ailelerinden oldukça farklı olduğunu anlamaya başladı ve "tuhaf bir dünyada" olduğunu fark etti. Çoğu kez "keşke ben de cüce olsaydım" diye ağladı. Peet Montzingo'nun yazdığı resimli kitabı "Küçük Kusurlar: Farklı Büyümenin Uzun Hikayesi" ise yok satıyor.

Images-12

"Okulda insanlar bana zorbalık yapamadı ama kardeşim fiziksel olarak çok kez zorbalığa uğradı" diyen Peet sözlerine şöyle devam etti. "Artık cüceliğin savunucusu olmak ve onların da herkes gibi olduğunu göstermek istiyorum."