CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün partisinin genel merkezinde MYK ve PM üyeleriyle bir araya gelecek.

DEM'le İlçelere Dair Görüşme Yok

İstanbul’un ilçelerine ağırlık verilmesi beklenilen toplantıda tüm ilçelerin bugün “açıklanmayabileceğini” söylüyor. Ayrıca partinin belediye meclislerinde de kendi adaylarını çıkaracağı ve özellikle İstanbul ilçeleri üzerinden DEM Parti ile herhangi bir görüşme olmadığı bilgisi de geldi.

Çankaya Adayı Haftaya Kalacak

Merakla beklenen adaylardan bir tanesi de Ankara Çankaya ilçe adayı oldu. Çankaya adayının da haftaya kalabileceği aktarılıyor. Çankaya’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi ile CHP Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Can Güner’in adı geçiyor.

Şubat Ortasında Kampanya Lansmanı Yapılacak

Partinin kampanyası, sloganı ve müziği ise şubat ortasında açıklanacak. Kampanya başlangıcının 20 Şubat’tan önce olmasının düşünüldüğü belirtildi. 12 Şubat’ta Ankara’da kampanyayı duyuran bir etkinliğin yapılabileceği kaydediliyor.

Can Atalay Mitingi de Konuşulacak

Partinin belediye meclisi üyelikleri için yaptığı önseçimler de başladı. Parti gelecek hafta sonu da Türkiye’nin farklı yerlerinde belediye meclisleri için önseçimlerini sürdürecek. Anayasa mitingi tarihi belirlenecek. CHP MYK, bugün Can Atalay için yapılması anayasa mitingi konusunu da ele alacak.