İlkim Karaca’nın Cem Karaca’nın Gözyaşları filminde kullanılan eserler için kendisinden izin alınmadığı gerekçesiyle açtığı dava sonucunda film için tedbir kararı verildi. Emrah Karaca sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Babam sürgündeyken koruduk. O satmış. Satmış ul.n” ifadelerini kullandı.

"İNANILMAZ BİR HIRSIZLIK SÖZ KONUSU"
Emrah Karaca, X hesabından konuya ilişkin paylaşımlarda bulundu. Usta sanatçının oğlu Emrah Karaca, İlkim Karaca’nın babasına ait yadigarları sattığını öne sürerek,

“İnanılmaz bir hırsızlık söz konusu! Alın 2 örnek daha… Bu kalpaklar büyük dedemden kalma,100 küsür yıllık aile yadigarı. Bunları da satmış. Bu kötülüğü küfürsüz anlatmaya kelimelerim yetmiyor malesef… Bu mirası babam sürgündeyken bizler koruduk, sakladık ama o satmış! SATMIŞ UL.N” diye yazdı.

Sosyal medya paylaşımında, İlkim Karaca'nın babasına ait tabloları da sattığını belirten Emrah Karaca, “Bana soruyorsunuz neden diye, bu kadın ne istiyor diye? Size birkaç örnekle anlatmaya çalışayım bu kadının aslında ne olduğunu! Bu gördüğünüz tablolar 10 yıllardır bizim evimizde asılı olan tablolardı…ve bu “kadın” bu tabloları ki biri dedem Mehmet İbrahim Karaca’ya diğeri babaannem İrma Toto Karaca’ya ve bir diğeri de babam Muhtar Cem Karaca’ya ait tablolardır bunları bu sayfa aracılığı ile satmak için bu kişilere vermiştir. Hani mirastan, haktan ve hukuktan bahsediyor ya.!!! Alın size hak, hukuk, adalet… Bizler Karaca mirasını yaşatmaya çalışırken bu hastalıklı zihniyetler karalamaya ve iftiralarla lekelemeye ant içmiş gibiler… Tıpkı bu tablolar gibi bir sanatçının en büyük mirasını yani eserlerini de (şarkı haklarını da) 2018 yılında SATMIŞTIR. Tekrar yazayım da iyice anlaşılsın. Babamın yani Cem Karaca’nın kendisine kalan 4/1 mirasını SATMIŞTIR. Şimdi ne hakla ortaya çıkıp bu şarkılar üzerinde hak iddia etmektedir? Adalete güvenmek istiyorum! Çünkü haklıyım, haklıyız. Umarım yanılmam.” sözlerine yer verdi.

Emreh Karaca Tvit