İlkim Karaca'nın belirlediği 3.5 milyon TL'lik teminatı mahkemeye yatırması durumunda film gösterimi durdurulacak. Bu kararın ardından Cem Karaca'nın filmin danışmanlığını üstlenen Feride Balkan'dan olan oğlu Emrah Karaca basın toplantısı düzenleyerek tepkisini dile getirdi.

Emrah Karaca,

“Babamın eserlerine ait hakların 4’te 3’ü bana ait. Bu şahıs kendisine ait olan 4’te 1 hakkını 2018 yılında bir müzik şirketine sattı. Buna rağmen yapımcılarımız kendisiyle görüştü ancak 16 milyon TL para talebi kabul edilmeyince agresifleşti. Tedbir kararıyla 90 milyonluk bütçeyle hayata geçirilmiş bu iş için bu şahıs 3.5 milyon TL yatırırsa film gösterimden kalkacak. Bu teminat hangi zararı karşılayacak?” dedi.

İlkim Karaca, Emrah Karaca’ya “12 Punto” adlı haber sitesinden yanıt verdi: “Milyonların önünde şahsıma asılsız iftiralar atılıyor. Eğer bulabilirsek 3.5 milyon TL’yi yatırıp filmin gösterimden kalkmasını istiyorum.”

Cahit Berkay ise İlkim Karaca'yı işaret ederek,

“O gece Cem fenalaştığında taksi çağırmak yerine karşı dairedeki Emrah’a haber verse ya da ambulans çağırsa acaba Cem hala aramızda olur muydu diye de düşünmeden edemiyorum. Şoförün sırtında Cem’i hastaneye götürürken kim bilir ne kadar zaman kaybedildi sorusu hep aklımda.”

Berkay ayrıca herkesi filme sahip çıkmaya çağırdı,

“Fırsatını bulduğu anda Cem Karaca’nın aile yadigarlarını, şarkıları üzerindeki 1/4 haklarını satan kadının ne olduğunu iyi bilenlerden biriyim! Herkesten ricamdır; Cem Karaca’nın Gözyaşları’nı sinemalardan geri çekmeye çalışanlara Cem’e ve filme sahip çıkarak cevap verelim” dedi.

‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filmi ilk üç günde 75 bin 680 kişi tarafından izlendi.