Çatışmaların şiddeti artıyor
Gazze'nin kuzeyi ve güneyinde şiddetli çatışmalar arttı. İsrail ordusu, Hamas'ın tekrar yapılandığını öne sürerek Cebaliye ve Nuseyrat mülteci kamplarını hedef aldı. Bu saldırılarda can kayıpları yaşandı ve büyük yıkıma yol açıldı.

BM çalışanı hayatını kaybetti
Refah'ta, Birleşmiş Milletler (BM) aracının hedef alınması sonucu bir BM çalışanının hayatını kaybettiği belirtildi. Bu, çatışmalar başladığından bu yana ölen ilk uluslararası çalışan olarak kayıtlara geçti. Ayrıca, Amerika Birleşmiş Devletleri, İsrail'in Gazze'deki saldırılarını soykırım olarak görmediklerini ifade etti. Ancak, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Refah'a yönelik kapsamlı bir operasyonun hata olacağını belirtti.

Mahkumlar asker olacak! Mahkumlar asker olacak!

İsrail ve Hamas arasında gerginlik
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'ın silah bırakması ve esirleri teslim etmesi durumunda savaşın sona erebileceğini söyledi. 

Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah'ın açıklamaları
Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Gazze savaşı sona ermediği sürece Lübnan'ın güneyinden İsrail'in kuzeyine yönelik saldırıların devam edeceğini belirtti. Bu durum, bölgesel çatışmanın daha da genişleyebileceğine işaret ediyor.