Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye için açıklamada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çiftçi, esnaf emeklilerimiz de dâhil olmak üzere tüm emeklilerimize tek seferlik ikramiye ödenmesini yapmış olacağız” dedi. 


Geçtiğimiz ay dağıtılan ancak çalışan emeklilerin kapsam dışı bırakılması nedeniyle tepki çeken 5000 TL emekli ikramiyesi için geçtiğimiz günlerde çalışmalar yeniden başlatılmış ve kapsam genişletilerek çalışan emekliler de eklenmişti. Çalışan emekliye 5000 TL, meclise gelecek olan torba yasalara eklenecek.

Çalışan Emekliye 5 bin lira ikramiye ne zaman yatacak


AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, çalışan emeklilerin 5 bin TL alabilmelerine ilişkin düzenlemeyi de içeren bir kanun teklifinin bu hafta Genel Kurul'da görüşüleceğini söyledi.

Torba yasa teklifine önergeyle yeni bir madde eklenerek çalışan veya başka bir yerden geliri olan emeklilerin de 5 bin liralık ikramiyeden yararlanmalarının önü açıldı. Çalışan emekliye 5000 TL teklifinin meclisten geçmesinin ardından ertesi hafta hesaplara yatması bekleniyor.