Vantilatör alırken dikkat edilmesi gerekenler! İşte en uygun vantilatör markaları Vantilatör alırken dikkat edilmesi gerekenler! İşte en uygun vantilatör markaları

Bakan Işıkhan, Ankara, İstanbul ve İzmir’de çalışan annelere 12 ay boyunca ayda 325 euro (11.339 TL) destek sağlanacağını açıkladı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yürütülecek olan bu proje, Avrupa Birliği'nin finansman desteğiyle hayata geçiriliyor.

Projeye Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılacak

Edevlet-1

Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Bakan Işıkhan, projeye başvuruların bugün itibarıyla başladığını belirterek, toplam 7 bin kadının bu destekten faydalanacağını duyurdu.

Projenin Amacı ve Uygulama Süresi

Anne Bebek

Proje, İstanbul, Ankara ve İzmir’de 12 ay boyunca uygulanacak ve her ay 325 euro destek ödemesi yapılacak. Bu destekle, annelerin çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle iş hayatından kopmalarının önüne geçilmesi ve eğitimli çocuk bakıcılarının istihdamının teşvik edilmesi hedefleniyor.

Kimler Başvurabilir?

Çalışan Anneye Destek

Projeye, 0-36 ay arasında çocuğu olan ve çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan sigortalı anneler başvurabilecek. Destek programı, annelerin kayıtlı istihdamda kalmalarını veya yeniden istihdama katılmalarını amaçlıyor.

Bakan Işıkhan’ın Açıklamaları

vedtaışıkhanasgari

Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çalışma hayatının her kademesinde kadınları desteklemeye devam ediyoruz. Çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için anneleri destekliyor, kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlıyoruz. Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikini de sağlamayı hedeflediğimiz bu projeden toplam 7 bin kadın faydalanacak.”

Destek Ödemesi ile İlgili Detaylar

Projeye başvurular, e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Bu sayede anneler, aldıkları maddi destekle istihdamdan kopmamış olacak ve eğitimli, sertifikalı çocuk bakıcılarının istihdamı teşvik edilecek.

Bakanlık, projeye ilişkin detaylı bilgilere e-Devlet üzerinden erişilebileceğini belirtti ve tüm uygun anneleri başvuru yapmaya davet etti. Bu önemli destek programı, çalışan annelerin iş hayatında daha güçlü bir şekilde yer almasını sağlamayı hedefliyor.