Fenerbahçe'nin yerli yıldızı Çağlar Söyüncü kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Çağlar Söyüncü'yü Açıkladı Fenerbahçe Çağlar Söyüncü'yü Açıkladı

Hayallerine sezon sonu ulaşacağına inandığını ifade eden Çağlar Söyüncü, "Benim için de büyük bir keyif taraftarlarımıza sizin aracılığınızla mesaj vermek. Benim için de çok özel. Şu an hedeflediğim noktadayım. Gelmeden önce her futbolcu gibi benim de hedeflerim, hayallerim… Hayallerime takım olarak da sezon sonu ulaşacağımıza inanıyorum. İlk hedefim takıma çabuk adapte olmak, oynayabilmekti. Cumartesi günü itibarıyla bunu gerçekleştirdim. Bundan dolayı mutluyum, güzel bir galibiyet aldık. Takım arkadaşlarıma, hocalarıma, taraftarlarımıza çok teşekkür ederim. Adaptasyon sorunumu Türk olduğum için hızla atlatacağımı biliyordum ama yeni bir takıma geldim, çok kaliteli isimler var. Hepsi bana yardımcı oldu. Şu anlık çok mutluyum" şeklinde konuştu.

"KENDİ AÇIMDAN İYİ BİR MAÇ ÇIKARDIM"

Antalyaspor karşılaşmasında iyi bir performans sergilediğini söyleyen milli oyuncu, "Antalyaspor da iyi mücadele sergiledi. Onları da tebrik ederim, bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim. Kendi açımdan iyi bir maç çıkardım. Tabii ki eksiklerim var. Onları daha çok çalışarak, takım antrenmanları yaparak, maç oynayarak telafi edeceğimi düşünüyorum. Maç oynamak futbolcu için çok önemli. Şu ana kadar orada da hiçbir antrenmanı kaçırmadım. Ama maç ritmi daha farklı oluyor. Bu yönde eksiklerim var. Oynayarak adaptasyonumu daha da hızlı geliştirip takıma daha faydalı olmaya çalışacağım" diye konuştu.

A Milli Takım'da da ilk maçına Antalya'da çıktığı hatırlatılan Çağlar Söyüncü, şu yorumda bulundu:

"Maçtan önce Serdar ağabeyle konuşmuştuk. Antalya sahasında çok milli maç oynadığımız dönemler olmuştu, 2016-2017 senelerinde. Konuşmuştuk ama bu aklıma gelmemişti. Belki maça konsantre olmamdan dolayı gelmemişti. Şimdi hatırladım. O da çok özel bir maçtı. O maçı da kazanmıştık. Dün de kazandık. İki maçtan da galip ayrılmamız çok önemli."

"REKABET HER YERDE OLDUĞU GİBİ BURADA DA AŞIRI DERECEDE VAR"

Takımda forma rekabetinin olduğunu ifade eden 27 yaşındaki oyuncu, "Benim için ve diğer oyuncular için büyük bir şans. Bunu altını çizerek söylüyorum. Avrupa'da kariyerleri ortada olan futbolcu arkadaşlarım. Fenerbahçe bu karışımı sezon başından beri güzel yaptı. Takımın içine girince bunu daha da net söyleyebilirim. Rekabet her yerde olduğu gibi burada da aşırı derecede var. Bu rekabetin bizi mutlu sona ulaştıracağından kimsenin şüphesi olmasın. Bizim için şans, daha tecrübeli ve kariyerli futbolcularla oynamak. Bir aile ortamı var" yorumlarında bulundu.