Yaman Keleş, 1995 yılında İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde hayata gözlerini açtı. Babasıyla birlikte işini sürdüren Yaman, atölyesinde esnaflık faaliyetlerini sürdürmektedir. Hayat hikayesi 3 yaşında başlayan Yaman Keleş, kekemelik sorunuyla mücadele etmiş ve bu zorlu süreçte 18 yıl boyunca sessiz kalmıştır.
Yarışmada iddiasını cesurca dile getiren Yaman Keleş, şu sözlerle kendisini ifade etti:
"Eğer buradan başarıyla adaya atılıp sağ salim çıkabilirsek, daha güçlü, daha özgüvenli olacağımıza inanıyorum. Bu sefer Survivor'ın gerçekten Yaman olduğunu göstereceğiz. El mi yaman, ben mi yaman, bu adada belli olacak. Bekleyip görelim!"