Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Muzaffer Ertürk, 16 Ekim 1967 tarihinde Adıyaman'ın Besni ilçesinde dünyaya geldi. Henüz 1 yaşındayken ailesiyle birlikte Gaziantep'e taşındı. İlköğrenimini Nuri Pazarbaşı İlkokulu'nda, ortaokulu Gazi Ortaokulu'nda tamamladıktan sonra lise eğitimini Gaziantep Lisesi'nde başarıyla tamamladı.
Tıp eğitimine olan ilgisi ve kararlılığıyla İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde devam eden Ertürk, buradan mezun oldu. İhtisas eğitimini ise 1992-1996 yılları arasında İstanbul SSK Ok Meydanı Hastanesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda tamamladı. Gastroenteroloji alanındaki uzmanlığını geliştirmek için ikinci ihtisasını ise 1997-2000 yılları arasında Trakya Üniversitesi Gastroenteroloji Ana Bilim Dalı'nda başarıyla tamamladı.
Kurs ve Sertifikaları
İnflamatuvar Barsak Hastalıkları Derneği Üyesi
Türk Hepatoloji Derneği Üyesi
TGD (Türk Gastroenteroloji Derneği) Üyesi
Tıbbi ilgi ve Uzmanlık Alanları
Mide Hastalıkları
Barsak Hastalıkları
Karaciğer Hastalıkları
Çölyak Hastalıkları
Ülseratif Kolit Hastalıkları
Kronik Hepatit Hastalıkları
Çalıştığı Kurumlar
Ersin Arslan Devlet Hastanesi (2001 – 2006 )
Gaziantep Amerikan Hastanesi (2006 – 2017 )
Siyasi Kariyeri
Ertürk, CHP 2024 yerel seçimlerinde, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu.