Kariyerinin Başlangıcı


Muhittin Böcek, vatani görevini Samsun Askeri Hastanesi'nde tamamladıktan sonra hayatının farklı dönemlerinde zirai üretim, ulaşım ve turizm gibi farklı sektörlerde aktif olarak faaliyet gösterdi. Genç yaşlardan itibaren siyasete ilgi duyan Böcek, 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini üstlendi.


Belediye Başkanlığı  Kariyeri


18 Nisan 1999 tarihinde yapılan seçimlerde Anavatan Partisi'nin Konyaaltı Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Muhittin Böcek, %27 oy alarak belediye başkanlığına seçildi. Bu görev süresince Konyaaltı ilçesine çağdaş ve modern bir vizyon kazandırdı.


28 Mart 2004 Yerel Seçimleri'nde ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday olan Böcek, %50'nin üzerinde oy alarak yeniden seçildi. Konyaaltı Belediyesi'nde başarılı çalışmalarını sürdüren Böcek, 29 Mart 2009'da %60 oy oranıyla bir kez daha halkın güvenini kazandı.


30 Mart 2014 seçimlerinde ise Muhittin Böcek, Antalya Merkez'de dört dönem üst üste seçimi kazanan ilk belediye başkanı unvanını elde etti. Bu süreçte toplumun her kesimine yönelik hizmetler ve projeler hayata geçirdi.


Siyasi Katkıları ve Görevleri


Muhittin Böcek, siyasi kariyeri boyunca 4 dönem boyunca Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı zamanda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB), Konyaaltı Turizm Eğitim ve Kültür Vakfı (KONTEV), ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulundu. Bu görevlerde de kente ve topluma önemli katkılarda bulundu.


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı


Muhittin Böcek'in siyasi kariyerindeki en önemli durağı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı oldu. 2019 Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen Böcek, %50,62 oranında oy alarak seçimi kazandı. Bu zafer, Böcek'in Antalya'ya olan sevgisini ve halkın desteğini bir kez daha gösterdi.


İnovasyon ve Halk Odaklı Yönetim


Muhittin Böcek, belediye başkanlığı görevini aldığı günden itibaren yenilikçi yönetim anlayışını benimseyerek, insana ve doğaya duyarlı bir şekilde Antalya'nın kalkınmasına katkı sağladı. Toplumun her kesimine yönelik hizmet ve projeleri ile halkın takdirini toplamaya devam ediyor.


Muhittin Böcek, Antalya için bir sevda olarak nitelendirdiği bu görevde, kenti daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için var gücüyle çalışıyor.