Celal Köse, 1972 yılında Yozgat'ta doğdu. Eğitim hayatına Yozgat'ta başlayan Köse, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Yüksek lisans eğitimini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı'nda tamamladı. Yüksek lisans tezini "Siyasi Partiler Kanununa Göre Seçme Seçilme Esasları, Parti İçi Demokrasi ve Liderler Sultası" başlığıyla sundu.


İş hayatında çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Celal Köse, özellikle akaryakıt, gıda ve madencilik gibi alanlarda deneyime sahiptir. 1984 yılından bu yana yapı hizmetleri alanında faaliyet göstermekte olan Köse, iş hayatındaki başarılarıyla bilinmektedir.

ak parti yozgat belediye başkan adayı celal köse kimdir
Celal Köse'nin Siyasi Kariyeri

AK Parti'nin kuruluşunda Kurucu İl Başkan Yardımcısı olarak görev alan Köse, Şubat 2002'de Parti Genel Merkezi tarafından Yozgat Merkez İlçe Teşkilatını kurmak üzere Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak atanmıştır.


2007 yılında kendi isteğiyle görevden ayrılan Köse, 23 Ağustos 2017 tarihinde AK Parti Yozgat İl Başkanlığı'na atanmıştır.
31 Mart 2019 Yerel Yönetimler Seçimlerinde AK Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılan Köse, başarılı bir performans göstererek bu görevi halen sürdürmektedir.

Özel Hayatı
Köse evli ve 3 çocuk babasıdır.