9. yüzyılın en büyük romancılarından Stendhal'ın okul yıllarında tanıştığı birinden esinlenerek yazdığı Mina de Vanghel, Hayatın gerçekleriyle yetinmeyecek kadar tutkulu bir kadın karakterin, aşkı uğruna yaptıklarını anl atan eser, ilgi çekici konusu ve akıcı anlatımıyla bir solukta okunuyor.

Genç bir Alman soylusu olan ve Fransa’da yaşayan Mina de Vanghel, evli bir adama âşık olur. Tutkusunu ne pahasına olursa olsun, sonuna kadar yaşamak niyetindedir. Âşığının evliliğini yıkmak için çiftin etrafına bir adam yollar. Kadını baştan çıkarıp evliliği, aşkına bir engel olmaktan çıkaracaktır. Ancak bu tehlikeli aşk oyunu yerini hastalıklı bir saplantıya bırakır ve kadın kahramanı deliliğe hatta suç işlemeye sürükler… 

Mina de Vanghel, Kızıl ile Kara, Parma Manastırı kitaplarıyla zihinlere kazınan, 19. yüzyılın usta kalemi Stendhal’ın keyifle okunan eserlerinden biri. Aslında yazarın okul yılları sırasında tanıştığı birinden ilham alarak yazdığı kitaba adını da veren Vanghel, Stendhal’ın yarım bıraktığı “Pembe ve Yeşil” eserinde de yer alıyordu. 

stendhal  kitabı çıktı

Bu hafta 9 yeni film vizyona girecek Bu hafta 9 yeni film vizyona girecek

Mina de Vanghel’de yazar, büyük ruhların vücut bulduğu, tutkulu bir kadın karakterin hikâyesini anlatıyor. Aşkın güzellikleri, umutları ve yanılsamaları üzerine keskin, derin bir anlatı sunarken, insanları deliliğe hatta suça itebilecek kadar güçlü olabileceğini de gösteriyor. İlgiyle ve keyifle okunan kitap, Can Yayınları etiketiyle raflarda! 

Kitap isteği nasıl artırılır ?
 
Kitap okumak birçok fayda sağlamasına rağmen, bazı insanlar için kitap okumaya başlamak veya okumaya devam etmek zor olabilir. İşte kitap okuma isteğinizi artırmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları: