Beşiktaş, aynı zamanda takımın geçmişteki efsane kaptanlarından teknik direktörü Rıza Çalımbay ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Alanyaspor yenilgisi sonrasında futbolculara sitem eden Çalımbay, "3 tane bariz hata yaptık. Kendi ayağımızla maçı verdik. Oyuncu bu kadar duyarsız olur mu? Bireysel hatalardan dolayı maçı kaybettik. Kadro dışı kalan oyuncular işlerine, güçlerine baksalardı bugün bambaşka olurdu, Gedson oynayabilirdi" demişti. Sözleşmesinin 27 Aralık'a kadar revize edildiğini söyleyen Çalımbay'ın, "'İki maç için uzatabilir misin?' dediler. Beşiktaş'a geldiğimde kendime acıdım. Bu kadar sakat görmedim"sözlerinden  birkaç saat sonra takımla yolları ayrıldı.

Beşiktaş'ta bir önceki yönetim tarafından göreve getirilen Rıza Çalımbay, siyah-beyazlı ekibin başında sadece 43 gün kalabildi.

Beşiktaş, Trendyol Süper Lig’in 17. haftasında sahasında Alanyaspor’a 3-1 mağlup oldu. Alınan son mağlubiyetin ardından Beşiktaş, teknik direktör Rıza Çalımbay ile yolları ayırdığını açıkladı. 

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yönetim Kurulumuz, Corendon Alanyaspor karşılaşmasından sonra gerçekleştirdiği toplantı neticesinde teknik direktörümüz Sayın Rıza Çalımbay ile yolların ayrılmasına karar vermiştir. Söz konusu karar, değerli hocamızla yapılan sözleşmede varılmış mutabakat çerçevesinde 27 Aralık 2023 tarihine kadar daha fazla yıpranmaması adına alınmıştır.

Efsane kaptanımız ve futbolcumuz Sayın Rıza Çalımbay’a tüm emekleri için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla.
Beşiktaş JK"