Beşiktaş, transfer sezonunda kadrosunu güçlendirmek adına düzenlediği özel bir imza töreni ile yeni oyuncularını resmi olarak tanıttı. Törene, takımın yeni isimleri Jonas Svensson, Joe Worrall, Ernest Muci, Al Musrati'nin yanı sıra sözleşmeleri uzatılan Semih Kılıçsoy ve Emir Yaşar da katıldı. 

Resim

Başkan Hasan Arat'ın açıklamları şöyle;

Sportif olarak zor bir dönem geçirdik. Camiamız hep birlikte olursa zor günleri atlatırız. Habercilik sadece transfer olmamalı. Rebic'in aşil tendonuna basıldığında, Muleka'nın ayağının kırılmasına yakın aldığı darbede Semih'in boynuna yumruk atıldığında biz tek yumruk olmalıyız. Taraftarımız her zaman doğru eleştirilere bize yön vermekte haklıdır.

Seçildikten sonra işlerimizin zorluğu daha fazla belli oldu. Son transferden bir gün önce Rahmi Koç'un talimatıyla Beko ile sözleşme yaptık ve göğüs sponsorumuz oldular. Beşiktaş camiasına sesleniyorum; Bu güzellikleri anlamayıp başka yere çekmeye sebep olanlara karşı birlikte olalım."

Sürpriz transferi de açıkladılar! Beşiktaş yeni transferler için imza  töreni düzenledi

Muci'nin transferi çok zor oldu. Bu iş sadece bir transfer değil, çok geniş anlamlı bir anlaşma oldu. Menajeri masaya geldiğinde 'Bu işin olma ihtimali yok' dedi. Hüseyin Yücel reaksiyon gösterdi hemen. Masada benle birlikte menajeri ve Varşova'yı ikna çalışırken, Kaan Şakul da sözleşmeyi yetiştirmeye çalıştı. Samet Aybaba, Fernando Santos'a 80'e yakın isim önerdi. Santos ikisini istiyorum dedi. İkisi de şu an burada: Muci ve Musrati.

Al Musrati Beşiktaş'a uygun 

Al Musrati'nin eşi hamile ve onu bırakıp geldi buraya. Samet hocamın da Santos hocamın da 1 numarasıydı. Beşiktaş'a gelmez dediler. Kendisinden gelmek istiyorum telefonunu duyunca büyük bir trafiğe girdik Yakın dostlarımızdan destekler aldık. Santos da aradı kendisini. PSG Başkanı dostum Naser yardımcı oldu. Pazarlığı tabii ki Kaan Şakul yaptı. Al Musrati'nin menajeri yok. Tam Beşiktaş ruhuna uygun bir oyuncu. Libya'nın büyük kartalı hoş geldin Beşiktaş'a.

Resim

Semih Beşiktaş'ın efsanesi olacak

Semih Kılıçsoy, Samet hocamızın gözdesi. Santos'un güvendiği ve yerine kimseyi istemediği Beşiktaş'ın idolü ve evladımız Semih. Karakterin her şeyden önemli, sakın değişme. Bir Beşiktaş efsanesi olacak. Samet ve Santos hocaların tavsiyelerinden sakın ayrılma. Semih'in sözleşmesi camiamıza, Beşiktaş'a ve hocasına olan güvenidir."

Emir Yaşar 9 yaşında akademimize geldi. Samet hocam bir gün Kaan Bey'in yanına gelerek bize Emir'i anlattı ve 'Müthiş bir evladımız var' dedi. Kendisiyle 2028 yılına kada sözleşme imzaladı. Emir, sana uzun yıllar başarılar dilerim. Emeği geçen ailene, hocalarına teşekkür ederim.