Selçuk Bayraktar'ın yaptığı Baykar'ın Hadımköy'deki tesislerindeki sanayi casusluğu son anda engellendi, hard diski kaçırmaya çalışan mühendis son anda yakalandı.

Patronlar  Dünyası'ndan Toygun Atilla'nın özel haberine göre, Bayraktar Akıncı, TB3, TB2 gibi insansız hava araçlarının yanı sıra dünyanın ilk insansız savaş uçağı konumundaki Kızılelma'nın üreticisi Baykar'ın Hadımköy'deki tesisleri dün adeta nefes kesen bir casusluk hikayesinin merkezindeydi. 

BİLGİSAYARDAN HARDDİSKİ ÇIKARIRKEN YAKALANDI

Tesislerde çalışan bir mühendis, teknolojik sırları içeren bir bilgisayarın içindeki hard diski çıkardığı sırada, kendisini fark eden güvenlik elemanları tarafından suçüstü yakalandı.  Gözaltına alınan teknoloji casusu mühendis ile ilgili soruşturmanın Terörle Mücadele kapsamında yürütüleceği belirtildi. 

SELÇUK BAYRAKTAR TRABZON'DA

Belediye Başkanı ameliyat sırasında hayatını kaybetti Belediye Başkanı ameliyat sırasında hayatını kaybetti

Öte yandan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, bugün Trabzon'da Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi Açılış törenindeydi.  Selçuk Bayraktar, baba ocağı Trabzon'da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "20 senelik milli SİHA mücadelemizde kendi sınıfında dünyanın en iyileri olan SİHA'ları geliştirmeyi başardık" dedi.