Sosyal Güvenlik Kurumu aralarında özel bankaların da yer aldığı 19 banka ile emeklilere ödenecek promosyonların miktarını güncelleyen bir anlaşmaya imza attı. SGK'dan yapılan açıklamaya göre, emekli aylığı alan kişilere yönelik ödemelerinin, hemen hemen iki katına yükseltilerek 8 bin ile 12 bin lira arasında belirlendiği kaydedildi. Ölüm aylığı alan hak sahiplerinin ise 5 bin lira promosyon alacağı kesinleşti.

Ödemelerin alınabilmesi için emeklilerin ve hak sahiplerinin bankalara başvuru yapması gerekmektedir.  İşte protokol imzalayan bankalar..

Uludağ eteklerinde yangın: Çok sayıda ekip alevlere müdahale ediyor Uludağ eteklerinde yangın: Çok sayıda ekip alevlere müdahale ediyor

"Akbank T.A.Ş, Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş, Denizbank A.Ş, Fibabanka A.Ş, ING Bank A.Ş, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş, Odea Bank A.Ş, QNB Finansbank A.Ş, Şekerbank T.A.Ş, T.C. Ziraat Bankası A.Ş, Turkish Bank A.Ş, Türk Ekonomi Bankası A.Ş, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş, Türkiye Garanti Bankası A.Ş, Türkiye Halk Bankası A.Ş, Türkiye İş Bankası A.Ş, Vakıflar Bankası T.A.O, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş, Ziraat ve Katılım Bankası A.Ş,"