Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, organize suç örgütünün gizli kasasının sosyal medya fenomeni Bahar Candan olduğu belirtildi. Suç gelirlerinin onun üzerinden aklandığı ifade edildi. Örgüt liderleri Onur Apaydın ve İlker Oflu, yakın ilişki içinde oldukları resmi kurum ve kuruluşlarda çalışanlar vasıtasıyla ihale yoluyla araç satın alıyor, ardından mağdurlara WhatsApp üzerinden fiyat listesi gönderip araç teklifinde bulunuyorlardı.

Tuğba Ekinci'nin sahne tarzına sert yorum! Tuğba Ekinci'nin sahne tarzına sert yorum!

Bahar ve Nihal Candan'a hapis istemi!

 Piyasa fiyatının ortalama yüzde 25 altında satış bedeli yazılan araçların temin edilebileceği vadediliyordu.Sazan sarmalı yöntemi tam da bu aşamada devreye girdi. İlk siparişte güven kazanmak amacıyla durumuna göre gerekirse piyasadan bir araç temin ediliyordu. Bu şekilde mağdur ve sosyal çevresinden insanlar sarmala çekildi. Mağdurlara, çevrelerindeki kişileri sarmala davet etmeleri için yüksek komisyonlar da veriliyordu. Sonrasında suçtan elde edilen gelirlerin aklanması aşamasına geçiliyordu. Paravan şirketlerin banka hesaplarına yatırılan para, çantacılar vasıtasıyla örgüt liderlerine ulaştırılıyordu.

Bahar ve Nihal Candan'a hapis istemi!

Örgüt içinde kar payı dağıtımı yapılıyor, kalan miktar ise örgütün restoran ve gece kulübü gibi yatırımlarına aktarılıyordu. Örgütte sıkı bir hiyerarşik ilişki bulunuyordu. İhraç polis memuru Onur Apaydın ve İlker Oflu örgüt içindeki görev dağılımını yapıyorlardı. Örgüt elebaşlarının talimatlarına aykırı hareket edenler cezalandırılıyordu. Bu aşamada "Pitbull Çetesi" adını verdikleri sokak kanadı devreye giriyor, mağdurları sindirmek için tehdit ve baskı yöntemleri kullanıyorlardı. Kirli para çarkının döndüğü soruşturmada 21 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.