Hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan MKE Ankaragücü Kulüp başkanı Faruk Koca'ya taraftardan destek geldi.

MKE Ankaragücü taraftarları, hakem Halil Umut Meler'e yumruk atması sonrası kulüp başkanlığı görevinden istifa eden Faruk Koca'nın arkasında olduklarını belirtti.

Son dakika! Hakem Meler saldırısında 2 gözaltı! Son dakika! Hakem Meler saldırısında 2 gözaltı!

Beştepe Tesisleri önünde toplanan taraftarlar, "İyi gününde, kötü gününde. Hep beraberiz, Ankaragüçlüyüz" ve "İmparator Faruk Koca" tezahüratlarında bulundu.

"SINIRINI AŞMIŞSA DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİR"

Ankaragucu Taraftari (3)

Taraftar grupları yaptıkları ortak açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi ve hakem hatalarından şikayetçi kulüplerin bile Koca'ya sosyal medyadan saldırdığını savunarak, "Başkanımız, elindeki düdükleri silah gibi kullanan hakemlere karşı, kulübümüz ve camiamızın hakları adına ölçülülük sınırı aşılmışsa da sonuna kadar mücadele etmiş ve bizim gözümüzde, olmasını hiç istemesek de tepkisini göstermiştir. Bu olay umut ediyoruz ki futbol tarihimizde milat olur ve hakları yenen tüm camialar, TFF ve Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) suçlarını başkanımız Faruk Koca üstünden aklamaya çalışmazlar. Ankaragücü taraftarları olarak başkanımız ve armamızın arkasında olacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz" denildi.

O yumruğun bedeli ağır oldu: Hakemler karar aldı! O yumruğun bedeli ağır oldu: Hakemler karar aldı!

OTURMA EYLEMİ BAŞLATILACAK

Ankaragucu Taraftari (2)
Ankaragücü taraftarlarının, yarından itibaren Tandoğan Tesisleri'nde oturma eylemi başlatacağı öğrenildi.