Nagehan Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı'ya yeniden dava açtı Nagehan Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı'ya yeniden dava açtı

Ankara'nın Çankaya ilçesi Dikmen Mahallesi’nde meydana gelen olayda, alkol ve kumar bağımlılığı olduğu ileri sürülen Murat Keklik, yaşadığı ailevi sorunlar nedeniyle 14 yaşındaki oğlu Yağız Keklik ile 11 yaşındaki kızı Doğa Keklik’i kayınbiraderinin evinde rehin aldı.

Baba Keklik, boşanma aşamasındaki eşi Cemile Keklik’i telefonla arayarak evlatlarını öldüreceğini bildirdi. Anne Keklik’in ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İçeriden uzun süre ses alınmaması üzerine Polis Özel Hareket ekiplerince eve operasyon düzenlendi.

Kapıyı kıran ekipler, baba ile iki çocuğunun cansız bedeni ile karşılaştı. Çocuklarını yanında getirdiği tabancayla öldüren Murat Keklik’in aynı silahla kendi yaşamına da son verdiği öğrenildi. Cesetleri Adli Tıp Kurumu’na götürülen Murat Keklik’in Sivas’ta, çocuklarının ise Ankara Gölbaşı’nda defnedileceği aktarıldı.

DEDİĞİNİ YAPTI!

Olayın tanıklarından komşu Yaşar Aydın, "Dışarı çıkmıştım. Bahçede bir kişinin telaşlı halde telefonda konuştuğunu ve rehin alma durumu olduğundan bahsettiğini duydum. Durumu sorduğumda, çocukların rehin alındığını söyledi. O sırada başka bir çocuk daha içerideydi. Ona da bir şey olmasından korktum. Sonra onu dışarıda gördüm. Evden çıkmıştı. Saldırganın eşi ile boşanma aşamasında olduğu için uzaklaştırma kararı vardı.

Başkent'te 2 çocuğunu tabancayla öldüren baba intihar etti

"BABA YAPMA" SESLERİ

Durumun farkına polisler gelince vardıklarını söyleyen Aydın, “Biz hiç silah sesi duymadık. Komşularımız çocukların ‘Baba yapma’ diye seslerini duymuş. Polisler gelince anladık ki vahim bir durum var. Saldırgan, içerideyken çocuklarını ve kendini öldürmüş. Oğlu ile kayınbiraderinin oğlu arkadaşmış. Birlikte burada oyun oynuyorlarmış. Saldırgan, kızını da bu eve getirmiş. Ardından olaylar gelişmiş” ifadelerine yer verdi.

Çevre esnaflardan Zeki Ağayer ise, “Geldiğimde sokağın kalabalık olduğunu gördüm. Bir adamın intihar ettiğini ve çocuklarını öldürdüğünü söylediler. Saldırganın aile meselesinden ötürü çocuklarını rehin aldığını öğrendik. Evin kapısını, içerideki çocuklar varken kilitlemiş. Saldırganın ailesi, böyle bir şey yapacağını ve çocuklarının canına kıyacağını düşünmemişler. Olayın ciddiyetini dün çocuklar rehin alınınca anlamış. Ölen çocukların annesi, kendi babasından yardım istemiş. Polisi arayıp yardım istediği anlardaki feryadı herkesi sokağa döktü” diye konuştu.

Kaynak: İHA

İstanbul’da annesini ve kız kardeşini öldüren şahıs camide intihar etti İstanbul’da annesini ve kız kardeşini öldüren şahıs camide intihar etti

Editör: Kemal Ilıkkan