Antalyaspor'un Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Pendikspor maçı sonrası yaptığı açıklamayla sezon sonunda görevinden ayrılacağını duyurdu.

Bu gelişmenin ardından Antalyaspor, yeni teknik direktör arayışlarına hız verdi. Kulüp, Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Alex de Souza'yı takımın başına getirme kararı aldı. Akdeniz ekibinin yönetimi, Alex de Souza ile prensipte anlaşma sağladı.

Haberlere göre, teknik direktörlük kariyerinde Sao Paulo U20 takımı ile Avai'yi çalıştıran 46 yaşındaki Alex de Souza, yeni sezonda Antalyaspor'un başında olacak. Yardımcı antrenör olarak ise Türkiye'de iz bırakan Brezilya asıllı Türk futbolcu Mehmet Aurelio'nun görev yapacağı belirtildi.

Antalyaspor'un köklü taraftar grubu 07 Gençlik, sosyal medya hesabından "Hoş geldiniz Alex De Souza ve Mehmet Aurelio, birlikte harika işler başaracağımıza inanıyoruz" paylaşımında bulundu.

UEFA'dan Adana Demirspor'a Men UEFA'dan Adana Demirspor'a Men

Kulübün Başkanı Sinan Boztepe, daha önce Sergen Yalçın'ın yerine düşünülen teknik direktörler arasında Alex de Souza'nın da olduğunu doğrulamıştı. Boztepe, "Evet dünden beri bu haberleri görüyoruz. Şimdi Sergen hocamızla bugün yine bir toplantı yapacağız. Şimdi Sergen Yalçın hocamızla müspet ya da menfi bir karara bağlamadık. Bütün bu konuların veya da nihai görüşmelerin hepsinin sonucu Sergen hocayla beraber alacağımız kararlara bağlı. Bugünden muhtemelen kararımızı bağlarız diye düşünüyorum. İlk görüşmeyi yaptık bugün, ikinci bir görüşme yapacağız. Şimdi işte Alex de Souza ile beraber 6-7 tane daha isim, her gün farklı bir isim geçiyor. Tabii ki bunlarla herhangi bir kişiyle oturup herhangi bir masada bir görüşmemiz söz konusu değil. Etik değerlere önem veriyoruz. Bunların hepsi çok önemli. Ne zaman ki biz Sergen hocayla beraber, 'Tamam artık Antalyaspor Kulübü’nde bizim misyonumuz tamamlandı. Biz hocamızla beraber yol almıyoruz' dediğimiz gün adaylarımız olacaktır. Bunların içerisinde ismi geçmiş olan Volkan Demirel, Tuncay Şanlı, Rıza Çalımbay, Alex de Souza ve Konyaspor'un eski bir hocası vardı. Kenan Koçak yani birçok isim geçiyor. Bu önümüzdeki süreçte Sergen hocayla birlikte bugün konuşup, kararlarımızın neticesinde belli olacak. Yani şimdi Sergen hocamla anlaşamadıktan sonra bütün adaylardan birisi olduğu gibi Alex de Souza da adaylarımızdan birisi" demişti.