Geçen sezonu 12 galibiyet, 13 beraberlik ve 13 yenilgi ile 49 puanla 10. sırada tamamlayan Antalyaspor, sezon hazırlıklarına 5 Temmuz Cuma günü Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde yeni teknik direktörü Alex de Souza yönetiminde başlayacak.

Kırmızı-beyazlılar, 7-17 Temmuz tarihlerinde Burdur kampının yanı sıra, 20-30 Temmuz tarihlerinde Erzurum kampını gerçekleştirecek. Antalyaspor, sezon öncesi son hazırlıklarını ise tesislerinde sürdürecek. Kamp dönemi boyunca 6-7 hazırlık maçı yapmaları bekleniyor.

Sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Antalyaspor'da Başkan Sinan Boztepe özel açıklamalarda bulundu.

2 Temmuz itibarıyla 58. kuruluş yıldönümlerini kutladıklarını belirten Boztepe, “Bu sene 58. yıldönümümüz ve her zamanki gibi heyecanlıyız. 58. yıldönümünü yaşamak bize nasip oldu. Bununla alakalı da 07.07 tarihinde pazar akşamı Boğaçay'da bir konserimiz olacak. Taraftar gruplarımızın organize ettiği ve bizim desteklediğimiz bir organizasyon. İnşallah orada olacağız." dedi.

"ENGELİN KALKMASI İÇİN ÖN HAZIRLIKLARIMIZI YAPIYORUZ"

Futbolun ‘delikanlı bir başkan ve yönetime’ ihtiyacı var Futbolun ‘delikanlı bir başkan ve yönetime’ ihtiyacı var

Transfer tahtasını açmak için çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Boztepe, şunları söyledi:

"Şimdi elimizden geldiği kadar bütün belediyelerimizden ve siyasilerimizden destek almak için çalışıyoruz. Antalyaspor, Antalya'ya mal olmuş, Antalya'nın en büyük markası, bunu her zaman biliyoruz. Bundan sonraki süreçte desteklerinin olacağına inanıyoruz. Çünkü çok olumsuz ve talihsiz olaylar yaşadık. Bize destek olsunlar diye bu konuda elimizden gelen çalışmaları da yapıyoruz. Şimdi transfer engelimiz evet var, hepimizin bildiği gibi 5 dosyamız var. Şimdi biz ön hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bazıları basına sızdı, bazıları sızmadı. Ön protokolleri imzaladığımız, sona getirdiğimiz oyuncularımız var. Kadromuzu güçlendirmemiz ve genişletmemiz gerekiyor. Sözleşmesi bitmiş, öncesinde yük olan oyuncular vardı. Gidenler var. Yerlerinin doldurulması gerekiyor. Bu kadar yoğun bir transfer çalışması yaparken de transfer engelinin kaldırılmaması gibi bir şey söz konusu olamaz. Sadece doğru zamanı bekliyoruz. Bütün ön protokollerin hazırlıklarını yapacağız. Ön sözleşmeleri imzalayacağız. Engeli kaldırıp lisanslarımızı işletip ondan sonraki süreci izlemeye başlayacağız."

"5-6 TRANSFER DÜŞÜNÜYORUZ"

Teknik direktör Alex de Souza ile takıma yapılacak takviyeler hakkında sürekli iletişim halinde olduklarını ve bunun doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerine dikkat çeken Boztepe, 5-6 transfer yapacaklarını belirtti.

Boztepe, “Kalecimiz Helton Leite'nin sözleşmesi bittiği için bir kaleci arayışımız vardı. Bununla alakalı zaten kalecimizle anlaştık. Defans için de 1 oyuncu, kanatlarda 2 oyuncu, tabii ki santrfor noktasında da oyunculara ihtiyacımız var. Bazı imzalar atıldı, bazılarında son aşamaya geldik. Yaklaşık 5-6 transfer yapmayı düşünüyoruz." diye konuştu.

"ALEX DE SOUZA'NIN SÖZLEŞMESİNDE ENGEL KALKMAZSA FESİH MADDESİ VAR"

Transfer yasağının kalkmaması durumunda Brezilyalı teknik direktör Alex de Souza'nın sözleşmesinde fesih maddesi olduğuna dikkat çeken Antalyaspor Başkanı Boztepe, "Bu maddeyi biz Alex de Souza ile beraber oturup yazdık. Çünkü biz ileriye doğru başarı hedefi koyduk. 'Başarılı olmak istiyoruz' diye söyledik. Eğer transfer engelini kaldıramayacaksak veya gidilmesi gibi bir durum oluşacaksa, kişiler, taraflar, kurumlar zarar görmeden sözleşme feshedilebilir. Sana doğru bir kadro kuramayacaksak, Antalyaspor olarak zarar görmeyeceğimiz şekilde bir madde koyduk. Bu maddeyi kimse zarar görmesin diye ben koydum. Bu konuda biraz hassas bir denge var ama sanırım yanlış yorumladı insanlar. Buradaki denge tamamen Antalyaspor'un menfaatlerini korumak. Çift taraflı kimse zarar görmeyecek şekilde feshedilebilir." ifadelerini kullandı.

Editör: Yağız Atay