Yerel seçimlere doğru takvim hızla işliyor. İl ve ilçelerden partilerin çıkaracağı adaylar merakla bekleniyor.

Özellikle büyükşehirlerde AK Parti ve ana muhalefet partisinin kimi aday göstereceği merak konusu.

Bu illerin başında da İstanbul geliyor. İBB adaylığı için şimdiye kadar AK Parti'den Metin Külünk adaylık açıklaması yapsa da partinin kimi göstereceği henüz belirsiz.

AK Parti'de adaylar ne zaman açıklanacak? sorusu cevap beklerken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir  adaylık konusunda bilgi verdi.

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı'nı ziyaret ederekpartililerle görüşen Kandemir, aday açıklayacakları tarihe ilişkin, "Yılbaşını bitirmeden il ve büyükşehir belediyesi adaylarımızı büyük oranda açıklamış olacağız. Dolayısıyla 3,5 aylık bir süreç kaldı önümüzde. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Kırşehir'de de çok iddialı bir şekilde seçime hazırlanmış olacağız" dedi.

AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın millete hizmeti merkeze alan anlayışla hareket ettiğini belirten Kandemir, seçimde illerdeki ittifak süreciyle ilgili AK Parti ve MHP'nin yetkili kurullarının çalıştığını ifade etti.

"CHP'NİN ELİNDEKİ BELEDİYELER 5 YIL DEĞİL 15 YIL KAYBETTİ"

En son genel başkanlar düzeyinde değerlendirmeler yapıldıktan sonra Türkiye genelinde bir yaklaşım ortaya konulacağını dile getiren Kandemir, şöyle konuştu:

"Cumhur İttifakı'nın paydaşları, ülkeye hizmet etme gayesi ve derdini güdüyor. Burada mesele, gerçekten de CHP elinde Türkiye'miz büyük bir badire atlattı. Görev aldıkları yerlerde maalesef yaşanan sıkıntıları görüyoruz. Başta İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Mersin, İzmir, Kırşehir... Yani başımızı kaldırıp baktığımızda bu şehirlerin sadece 5'er yıl değil, aslında 15 yıl kaybettiğini görüyoruz. Bu da yüreğimizi acıtıyor. Biz istiyoruz ki millete hizmet edelim ve değer üzerinden siyaset yapan anlayış buralarda bayraklarını dalgalandırsın. Onun için Cumhur İttifakı, tam bir anlayış birliği içerisinde değerlendirmesini yapıyor."

Kandemir, konuşmasının ardından AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı İstişare Toplantısı'na katıldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, bazı milletvekilleri ile genel merkez yetkilileri, AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, ilçe başkanları, belediye başkan aday adayları ile partililer katıldı