TBMM'de AKP, MHP, İyi Parti ve Saadet Partisi, ortak bir bildiriye imza attı. 4 partinin birlikte imzaladığı bildiride, PKK terör örgütünün saldırıları kınanarak "Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır" ifadesine yer verildi.

Bütçe kanunu teklifi görüşmeleri devam ederken, AKP, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin grup başkanvekillerinin imzasıyla Irak'ın kuzeyindeki terör saldırılarıyla ilgili ortak bir bildiri yayımlandı.

TBMM Genel Kurulu'nda, AKP Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ve Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, yerlerinden söz alarak ortak bir bildiri okudular.

Bildiride şu ifadelere yer verildi:

"Bölücü terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırıları sonucunda 12 vatan evladımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Milletimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırılarda şehit düşen kahraman askerlerimize Cenabı Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz.

Bizler, TBMM'de imzası bulunan siyasi parti grupları olarak, birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz."

Bildiriye, CHP ve DEM Parti grupları imza atmazken, yayımlanan metinde ortak bir tavır sergilenmiş oldu.