Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, seçim çalışmalarına devam ediyor. Kurum, dün önce Bahçelievler Belediyesi Sosyal Tesisleri'ne ziyarette bulundu, ardından Beşiktaş'a geçerek esnafla bir araya geldi. Murat Kurum, 25 Ocak Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi'nde 3 ayrı lansmanda projelerini anlatacağını bildirdi. Kurum, İstanbul hedeflerini şöyle sıraladı:

Mülkiyet Sorununu Çözeceğiz

Vatandaşlarımızın mülkiyet ile ilgili şikayetlerini dikkate alacağız ve haklarını koruyacağız. Bakanlığımız döneminde de vatandaşımızın lehine her türlü desteği verdik. Elele dönüşüm süreçlerini yönetip İstanbul'un deprem riskini hep birlikte kaldıracağız.

Olimpiyat Alt Yapısını Kuracağız

Kendi işini kuracak gençlere destek vereceğiz. Sokaklarında, kütüphanesinde, dershanesinde her alanda mutlu ve güvenli olacaksınız. Spor yapabileceksiniz. Bir olimpiyat şehri altyapısını her mahallede gerçekleştireceğiz.

Ulaşımda Zam Değil İndirim Yapacağız

(Bir vatandaşın "Bu İETT zamları ne olacak?" sorusu üzerine) Zammı bırak, indirim yapacağız. Vatandaşımız ne istiyorsa o olacak. Biz 'vatandaşın zor gününde yanında olacağız' dedik, olduk. 'Konut yapacağız' dedik, yaptık. Verdiğimiz sözleri tuttuk.

Dikey Bahçeleri Geri Getireceğiz

İstanbul'un her tarafını çiçek gibi yapacağız, dikey bahçeleri geri getireceğiz. Biz 2053 net sıfır emisyon hedefi koyduk. Sözde çevrecilik olmaz. Mahalle bahçeleri açacağız. Çocuklarımız ailelerimiz orada huzur ve güven içerisinde oynayacak.

Mutlu İstanbul'u Anlatacağız

İstanbul için b.ir çok mega projemiz olacak. Aylardır bilim insanlarımızla yapmış olduğumuz çalışmaları İstanbullu hemşehrilerimizle perşembe günü saat 11.00'de büyük bir katılımla bilim insanlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, muhtarlarımızın, derneklerimizin katılımıyla tüm İstanbullularla paylaşıyor olacağız. Ardından üç lansmanımız daha olacak. Hem deprem dönüşümüyle alakalı, hem trafik çilesini ortadan kaldıracak çözümlerimizle alakalı, hem de İstanbul'un yeşilini arttıracak, mavisini koruyacak ve paylaşan İstanbul'u sosyalleşen, mutlu olan İstanbul'u anlatacak projelerimizi de detaylı bir şekilde diğer lansmanlarımızda anlatıyor olacağız.

31 Mart'ta Zafer Bizim Olacak

31 Mart gecesine kadar Cumhur İttifakımızla birlikte İstanbul'un her yerinde olmaya devam edeceğiz. İstanbullular artık değişim bekliyor. Sokaktaki heyecanı, motivasyonu görüyoruz. 31 Mart'ta büyük bir zaferi de İstanbullularla birlikte kazanıyor olacağız. Murat Kurum'un Mart ayında 39 ilçenin tamamında mitingler yapacağı belirtildi.

Akşam Belediye Başkanları ve Adaylarını Topladı

Murat Kurum dün mesaisini akşam yapılan Belediye Başkanları ve Adaylarla İstişare Toplantısı ile bitirdi. Bu toplantıyı da "Sadece İstanbul için Hazırız Kararlıyız" notuyla sosyal medya hesabından duyurdu.