Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum, yerel seçim çalışmaları kapsamında Kağıthane'deki "3 Kademe İlçe Yönetimi-Sandık Görevlileri-Okul Sorumluları" programında partililerle bir araya geldi.

Seçim çalışmalarına başladıkları üç haftada İstanbul'un her yerinde büyük bir heyecanla coşkuyla karşılaştıklarını belirten Kurum, süreç içerisinde binlerce vatandaşla kucaklaştıklarını, sohbet ettiklerini, onların dertlerini dinlediklerini, evlerine, sofralarına misafir olduklarını söyledi.

Kurum, perşembe günü gerçekleşen "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu" programını hatırlatarak, "Projelerimizi, hayallerimizi, İstanbul'a olan sevdamızı, aşkımızı 10 temel başlıkta milletimizle paylaştık. Biz hep sahada ne demiştik? 'İstanbulların gündeminde olmayan bir şey asla ve asla bizim de gündemimizde olmayacak.' Bu iddia aynı zamanda İstanbulluların hayallerinde ne varsa onu biz de hayalimiz yapacağız ve İstanbullu kardeşlerimizle birlikte sözümüze sadık kalacağız. İstanbul'un önümüzdeki 100 yılını anlattığımız toplantıda İstanbulluların gerçek dertlerine, gerçek sorunlarına, halkımızın gerçek taleplerine odaklanmaya çalıştık." diye konuştu.

Projelerini açıklamalarının ardından yaşanan gelişmelere değinen Kurum, şöyle konuştu:

"Bu projeleri açıklayınca mevcut yönetim hemen telaşlandı. Diyorlar ki 'Bu projeler kopyala yapıştır projeleri. Bu projelerden biz de faydalanabilir miyiz diye bakacağız, biz de bu manada inceleyeceğiz.' diyorlar. Buradan Kağıthane'den onlara diyoruz ki yarı zamanlı belediyecilik yapan, boş zamanlarında belediyeye uğrayan bir yönetimin bizi takdir etmesini asla ve asla beklemiyoruz. Bizi takdir edecek millettir, bizi takdir edecek Kağıthane'dir, Bayrampaşa'dır. Tabii ki bu projelerden onlar da faydalanacak. 1 Nisan sabahı eğer İstanbul'da yaşayacaklarsa, tüm İstanbullular gibi onlar da bu hizmetlerden, bu projelerden faydalanacaklar. Şimdi kopyala yapıştır kısmını ben anlayamadım. Geçtiğimiz 5 yılda İstanbul'a 650 kilometre metro yapıldı da biz görmedik mi? Kağıthane'ye geçtiğimiz 5 yılda verilen sözler tutuldu da biz duymadık mı? İstanbul'un iki yakasına iki tünel yapıldı da biz görmedik mi? İstanbul'da, İstanbul'un gençlerinin, kadınlarının sorunları çözüldü de biz duymadık mı? İstanbul'a 122 kilometre tünel, kara yolu, kavşak projeleri yapıldı da İstanbullular bunu görmedi mi? İstanbullular her şeyi görüyor, Kağıthane her şeyi görüyor. 31 Mart'ta da sabırlı olun, sizlere gereken cevabı sandıkta verecek. Bunu biz görüyoruz. Bu coşkuyu emin olun İstanbul'un her yerinde hissediyoruz."

"Kağıthane'ye örnek olacak önemli bir dönüşüm projesini gerçekleştirdik"

Kurum, 2019'da Kağıthane'de çöken binanın yerine yapılan 750 konutu hatırlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kağıthane Belediyemizle el ele verdik, vatandaşımızla birlikte 'Burada hızlı, yerinde, gönüllü yapacağız. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz.' dedik ve orada 750 konutu İstanbul'a, Kağıthane'ye örnek olacak önemli bir dönüşüm projesini gerçekleştirdik. Evlerinde korku içinde yaşayan annelerimize 100 bin konut sözü verip de yüzde 5'ini bile tutamayanların bu durum umurunda değil. Bu emin olun sadece bizlerin, buradaki arkadaşlarımızın umurunda. 650 bin yeni yuva kurmak için tüm ekibiyle hazır durumda olanların, Kağıthane Yahya Kemal'de yüzlerce yeni yuva yapanların umurundadır, AK Parti'nin umurundadır. İstanbul'un olası bir afet anında yaşayacağı kaosa karşı çözümler bu milletin evini, dükkanını su bastığında İstanbul'da olmayanların emin olun aklından bile geçmez. Bu çözümler İstanbul'un her yerinde afet yönetim merkezleri, yeni yüzlerce çok amaçlı toplanma alanı, lojistik destek merkezleri, yeni acil yardım hastaneleriyle afetlere hazır bir İstanbul için yola çıkanlarındır. Yani çözüm bizdedir, çözüm Cumhur İttifakı'ndadır."

"Çalınmadık kapı, alınmadık gönül, girilmedik ev, aşılmadık yol bırakmayacağız"

Dertleri olduğunu kaydeden Kurum, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bizim derdimiz gençlik çağında madde bağımlılığı illetine yakalanmış o aslan gibi yavrularımızın, o güzel kızlarımızın derdidir. Bizim derdimiz kendileri için bu şehirdeki tüm engelleri kaldırmaya söz verdiğimiz engelli kardeşlerimizin derdidir. Bu aziz şehir nasıl Fatih'in emanetiyse, bu şehirde yaşayan her insan da Fatih'in, onun bize emanetidir. Biz bu anlayışla çalışacağız, Fatih'in emanetine sahip çıkacağız. Bizim bu halkın, bu güzel milletin hayır duasından, yüzündeki tebessümden gayrı emin olun hedefimiz yoktur. İşte bu yüzden annelerimizin, emekçilerimizin, gençlerimizin, çocuklarımızın, İstanbul'da yaşayan herkesin mutlu olacağı adımlarımızla İstanbul'un hayır duasını alacağımız projelerimizle gece gündüz çalışarak Kağıthane'mizle Bayrampaşa'mızla Güngören'imizle Fatih'imizle Avcılar'ımızla Silivri'mizle hep birlikte yapacağız. Biz hep birlikte bu tarihi için, bu dualar için çalınmadık kapı, alınmadık gönül, girilmedik ev, aşılmadık yol bırakmayacağız. Sadece İstanbul diyeceğiz, sadece İstanbul için çalışacağız."

Kurum konuşmalarının ardından sahneye çıkan katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Programa AK Parti İstanbul Milletvekili Büşra Paker, Kağıthane Belediye Başkanı ve adayı Mevlüt Öztekin, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Saliha Demirer ile çok sayıda vatandaş katıldı.