2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek olan A Milli Erkek ve Kadın Voleybol takımının maç programı belli oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre erkekler ve kadınlar 2023 Avrupa Şampiyonası maç programı belli oldu. Filenin Sultanları Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya’nın ev sahipliğinde 15 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan şampiyonada C Grubunda bulunurken, maçlarını Almanya’nın Düsseldorf kentinde oynayacak. Filenin Efeleri ise İtalya, Kuzey Makedonya, Bulgaristan ve İsrail’in ev sahipliğinde 28 Ağustos-16 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan şampiyonada D Grubu’nda yer alırken, müsabakalarını İsrail’in Tel Aviv kentinde oynayacak.

Kadın Voleybol Milli takımı maç programı şu şekilde:

18 Ağustos: Türkiye - İsveç20 Ağustos: Türkiye - Azerbaycan21 Ağustos: Türkiye - Çekya23 Ağustos: Türkiye - Yunanistan24 Ağustos: Türkiye - AlmanyaErkek Voleybol Milli takımı maç programı şu şekilde:30 Ağustos: Türkiye - Fransa1 Eylül: Türkiye - Romanya2 Eylül: Türkiye - Yunanistan4 Eylül: Türkiye - Portekiz5 Eylül: Türkiye-İsrail