Beşiktaş'tan Marco Asensio hamlesi Beşiktaş'tan Marco Asensio hamlesi

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda yarın Avusturya ile karşılaşacak olan A Milli Takım, hazırlıklarını sürdürdü.

Barsinghausen'deki kamp merkezinde teknik direktör Vincenzo Montella yönetiminde yapılan antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık gerçekleştirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, adalesinde zorlanma nedeniyle tedavisine devam edilen Samet Akaydin idmanda yer almadı. Kaleci Uğurcan Çakır ise tedbir amaçlı idmana katılmadı.

Isınma ve koşu ile başlayan idman, top kapma çalışması ile devam etti. Antrenmanın basına kapalı bölümünde, Avusturya karşılaşmasının taktik çalışması yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Eröğüt de idmanı izledi.

A Milli Takım, Barsinghausen'deki hazırlıklarını tamamladıktan sonra bugün TSİ 17.30'da hava yoluyla Avusturya maçının oynanacağı Leipzig kentine hareket edecek. Teknik Direktör Vincenzo Montella ve milli futbolcu Mert Müldür, Leipzig Stadyumu'nda TSİ 21.00'de bir basın toplantısı düzenleyecek. Ay-yıldızlılar, toplantı öncesinde stadyumda kısa bir yürüyüş yapacak.

Editör: Yağız Atay