İngiltere'de yedi bebeği öldürmekten suçlu bulunan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan eski hemşire Lucy Letby'ye, kendi hapishane hücresinin anahtarlarının verildiği belirtildi. 34 yaşındaki seri çocuk katili hemşire, 2015-16 yıllarında çalıştığı hastanenin yeni doğan ünitesinde yedi bebeği öldürmek, altı bebeğin ise ölümüne teşebbüs etmekten suçlu bulunmuştu.

'OTELDEN FARKI YOK'
İngiltere'de özel bir şirketin idaresindeki A Kategorisi cezaevi HMP Bronzefield'da tutulan Letby'nin, 'iyi hal' sonucu hücre anahtarlarını aldığı aktarıldı. Letby ile aynı özel cezaevinde kalan bir kadın, bu durumun Letby'nin isterse sosyalleşebileceği, isterse de yalnız kalabileceği bir alana sahip olabileceği anlamına geldiğini söyledi. Kaynak, "Otelde yaşamaktan farkı yok, tek fark etrafınızın suçlularla çevrili olması" dediler.

Kati̇l Hamşi̇re2

'DİĞER KATİLLERLE ARKADAŞ OLDU'
Letby'nin, 2007 yılında 42 günlük bebeğini öldüren Michelle Smith ve 16 yaşındaki Becky Watts'ın öldürülmesine yardım eden Shauna Hoare'la da arkadaş olduğu belirtildi. The Daily Mirror'a konuşan kaynak, üçlünün birlikte masa oyunları oynadıklarını ve yemek yerken birbirleriyle oturduklarını söyledi. Kaynak, "Günün 24 saati birlikteydiler, çok iyi bilinen bir üçlüydüler ve kelimenin tam anlamıyla hiç ayrı kalmıyorlardı" ifadelerini kullandı.

SERİ KATİL OLARAK ADLANDIRILMIŞTI

İngiltere'de hizmet veren bir hastanede çalışan 33 yaşındaki hemşire Lucy Letby, yeni doğan ünitesinde yedi bebeği öldürmek ve altı bebeği de öldürmeye teşebbüs etmek suçlamasıyla suçlu bulundu. Letby, ülkenin modern tarihinde en fazla bebek öldüren seri katil oldu. Cinayetler ve cinayet teşebbüslerinin, hemşire 20'li yaşlarındayken gerçekleştiği öğrenildi.

Image 1035

Letby'nin bebekleri kasten öldürmek amacıyla hava enjekte etmek, zorla süt vermek ve iki bebek üzerinde insülin uygulamak gibi yöntemleri kullandığı belirtildi. Hemşirenin kurbanları arasında, ikiz olarak doğan erkek bebekler ve doğumundan 24 saat sonra damardan hava enjekte edilerek öldürülen bir bebek de bulunuyor. Ayrıca, 10 hafta erken doğan bir kız bebeğin ise dördüncü denemede öldürüldüğü tespit edildi.