Enis YILDIRIM

Trabzon'da deniz kenarında fotoğraf çektirmek isteyen 2 çocuk dalgalara kapılarak gözden kayboldu.

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde liman mevkiinde dev dalga karşı fotoğraf çekmeye çalışan ve 15 yaşlarında olduğu ileri sürülen Uğurcan Korkmaz ve Emir Berke Aşık dalgalara kapılarak denizde kayboldu.

Bir süre dalgalarla boğuştukları kameralara yansıyan çocuklar için Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı dalgıçlar, arama kurtarma çalışmalaı başlattı.

Olayla ilgili Trabzon Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.

Trabzon Valiliği, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"112 Acil Çağrı Merkezimize gelen ihbarda; İlimiz Beşikdüzü ilçesi Cumhuriyet Mahallesi sahilinde görgü tanıklarının ifadesine göre mendirekte gezinti yapmakta olan iki kişi, yükselen dalganın etkisiyle denize düşerek kaybolmuştur.Olayın haber alındığı ilk andan itibaren Trabzon AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Polisi, 112, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimlerinden oluşan ekipler marifetiyle arama-kurtarma çalışmaları başlatılmıştır. Kaybolan iki vatandaşımızın kimlik belirleme çalışması sürmektedir. Olayla ilgili çok yönlü inceleme başlatılmış olup arama-kurtarma çalışmaları aralıksız devam etmektedir."

Öte yandan fırtınanın etkili olduğuı kentte bir kişi daha dalgalara kapıldı, iki kişi son anda kurtuldu.

Ortahisar ilçesi Faroz Limanı mevkiinde1 kişi dalganın etkisiyle denize düştü. 2 kişi de son anda demirlere tutunarak kurtulmayı başardı. 

Denize düşen şahıs dalgalarla büyük mücadele verdi ve etraftaki balıkçılar tarafından kurtarılarak denizden çıkarıldı.