TFF'nin Yayın geliri  hedefi 250 milyon dolar TFF'nin Yayın geliri hedefi 250 milyon dolar

Ziraat Bankası'nın, küçük ve orta büyüklükteki işletmelere (KOBİ) yönelik olarak sunacağı 1,5 milyon liralık kredi desteği hakkında detaylar ortaya çıktı. Bu krediye başvurmak isteyen işletmelerden, Suriyeli bir işçi veya bir koruma altındaki mülteci ile bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı çalıştırma şartı aranacak.

KREDİ VERECEK AMA ŞARTLARI VAR... 

Sözcü gazetesinin haberine göre, Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer 20 ildeki işletmeleri kapsayacak olan bu kredi desteği için en az bir Suriyeli veya koruma altındaki bir mülteci ile bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı istihdam etme koşulu aranacak. Karar, geçici koruma altındaki Suriyeliler, uluslararası koruma statüsündeki bireyler ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yeni istihdam oluşturmayı amaçlıyor.

HANGİ İLLERDEKİ İŞLETMELERE KREDİ VERİLECEK?

Ziraat Bankası'nın 1,5 milyon liralık kredi desteğinden yararlanacak olan işletmeler, Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Konya, Kocaeli, Malatya, Mardin, Mersin, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde bulunan KOBİ statüsündeki imalat, bilgisayar programlama, bilimsel araştırma ve geliştirme ile danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren işletmeler olacak.

Türkiye'deki KOBİ'ler, 250'den az çalışanı olan ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosu 250 milyon lirayı aşmayan ekonomik birimler olarak sınıflandırılır. Bu kredi desteği, Türkiye'deki KOBİ'lerin finansmana erişimini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.