Modacı Zeynep Tunuslu'nun eşi Uzay Heparı 1994’de yaşanan trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Etiler Koç köprüsünde Demet Akbağ'ın arıza yapan aracına çarpan Heparı, 11 gün bitkisel hayatta kaldıktan sonra 31 Mayıs günü yaşamını yitirmişti.

360 Derece programında Gökay Kalaycıoğlu’nun konuğu olan Modacı Zeynep Tunuslu, kaza hakkında açıklamalara yer verdi.

Zeynep Tunuslu, eşi Uzay Heparı'nın yaşamını yitirdiği kazaya dair konuşurken, "Demet Akbağ keşke araba kullanmayı bilip yola çıksaydı ve kaza hiç olmasaydı. Bu talihsiz bir kaza değil, trafik kurallarının ihlaliydi. Araba kullanmayı bilmeyen bir insanın panikleyip kör noktada dörtlülerini yakmayarak beklemesi ile sonuçlanan bir şey. Maalesef Türkiye'de cezalar hafif oldukça araba kullanmayı bilmeyen insanlar bu tip kazalara sebep olacak.

zeynep tunuslu uzay heparı

“DAHA İNSANİ YAKLANIŞ BEKLERDİM”

Beni yıllar sonra televizyon programına çağırıp gözlerimin içine bakarak 'Oğlunun gözleri babasına benziyormuş. Umarım yaşı ve talihi benzemez' dedi. 'Çok iyi tiyatrocusunuz tebrik ederim' dedim. Sanki başka birinin hayatıymış gibi konuştu. Değişik hayatlar. Ondan oğluma karşı daha insani yaklaşım beklerdim" ifadelerini kullandı.

Tiktok fenomeni Deniz Akkaya'yı çıldırttı! Tiktok fenomeni Deniz Akkaya'yı çıldırttı!

SEZEN AKSU'NUN GELİŞİ BANA SAMİMİ GELMEDİ”

Uzay Heparı'nın hayatını kaybetmesinin ardından sonra Sezen Aksu'nun davranışını da samimi görmediğine değinen Tunuslu, "Samimiyetimiz hiçbir zaman olmadı. Dertleşmeyi beklemem. Sonuçta ona çok para kazandırmış bir bestecinin ardından bir bebek doğuyorsa haklarının verilmesi gerektiği taraftarıyım. Beni sevse de olur sevmese de. Belli bir protokol vardır. Bunlara uymayan bir insan olduğu için sitem etmem. Bu, onun karakteridir. O nedenle gelişi bana samimi gelmedi. Lohusayken kapı açıldı. Altınları ve fotoğrafçıları içeri girdi. Biraz geç oldu. Dokuz ay evvel aklın neredeydi? Olaya eski birlikteliği diye bakmadım. Ama çizdiği portre halkın insanı gibiydi. Ben öyle düşünmüyorum" dedi.

Bir zamanlar Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe ile de adı anılan Uzay Heparı, Aralık 1993 tarihinde modacı Zeynep Tunuslu ile nikah masasına oturmuştu. Eşi Heparı’nın vefat ettiği zaman hamile olan Zeynep Tunuslu, 5 Ocak 1995 tarihinde Uzay Kanat Heparı’yı kucağına almıştı.