AK Parti'de İBB için 6 aday başvurusu! AK Parti'de İBB için 6 aday başvurusu!

Yunanistan ve Türkiye'den heyetler, bugün, Güven Artırıcı Önlemler (CBM'ler) konusunda yeni bir müzakere turu gerçekleştirdi. Toplantı Ankara'da Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı X'ten yapılan açıklamaya göre Türkiye ile Yunanistan arasında güven arttırıcı önlemler toplantısı gerçekleşti.

Bakanlık toplantıya ilişkin şu bilgileri verdi:
"13 Kasım 2023'te Yunanistan ve Türkiye'den heyetler, Güven Artırıcı Önlemler (CBM'ler) konusunda yeni bir müzakere turu gerçekleştirdi. Toplantı Ankara'da Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Her iki heyette de büyükelçiler, üst düzey subayların yanı sıra diğer yetkililer de yer aldı. İki taraf, 2024 yılı boyunca önceden kararlaştırılan bir dizi CBM'nin uygulanması veya yeniden etkinleştirilmesi konusunda geçici olarak anlaşmaya vardı."

Toplantıının olumlu bir havada geçtiği belirtilen açıklamada, "İki taraf ayrıca iletişim halinde kalmak ve üzerinde mutabakata varılan CBM'lerin uygulanmasını kolaylaştırmak amacıyla bir POC Mekanizması oluşturma konusunda da mutabakata vardı." denildi.

Bir sonraki toplantıya Rum tarafının ev sahipliği yapacağı bilgisi paylaşıldı.